Bundesliga. 6 goli w Monachium i sensacyjna strata punktów Bayernu, 25. trafienie Lewandowskiego

W meczu zamykającym 21. kolejkę Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium sensacyjnie zremisowali na własnym terenie z broniącą się przed spadkiem Arminią Bielefeld 3:3. Jedną z bramek dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Dla kapitana reprezentacji Polski było to już 25. trafienie w bieżących rozgrywkach.

Bayern Monachium – Arminia Bielefeld 3:3 (0:2)
Robert Lewandowski 48′ Corentin Tolisso 57′ Alphonso Davies 69′ – Michel Vlap 9′ Amos Pieper 37′ Christian Gebauer 49′

Bayern i tak mimo wszystko powinien być zadowolony z jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Podopieczni Hansiego Flicka do przerwy przegrywali bowiem 0:2 po bramkach autorstwa Michela Vlapa oraz Amosa Piepera. Sygnał do odrabiania strat dał w 48. minucie Robert Lewandowski.

Snajper „Bawarczyków” otrzymał w pole karne długie podanie od Davida Alaby, ładnie opanował futbolówkę i uderzeniem z powietrza nie dał szans Stefanowi Ortedze na skuteczną interwencję. Tym samym Polak zaliczył gola numer 25 w bieżącym sezonie ligowym, dzięki czemu po raz kolejny przeszedł do historii rozgrywek. Żaden piłkarz nie miał bowiem po 21. kolejkach Bundesligi tylu trafień na koncie, co nasz rodak.

Chwilę po tym, jak „Lewy” wpisał się na listę strzelców, Arminia odzyskała dwubramkowe prowadzenie za sprawą Christiana Gebauera. Mistrzowie Niemiec nie zamierzali jednak składać broni. Gole Corentina Tolisso oraz Alphonso Daviesa sprawiły, że obrońcy tytułu ostatecznie zremisowali ze znajdującymi się w strefie barażowej rywalami 3:3.

Bayern ma obecnie 5 „oczek” przewagi nad drugim RB Lipsk. W najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z będącym w świetnej formie od dłuższego czasu Eintrachtem Frankfurt. Zespół Adiego Huettera wywalczył komplet punktów w czterech ostatnich ligowych spotkaniach i w tabeli plasuje się na 3. miejscu.