Bundesliga. Kolejny popis Roberta Lewandowskiego, dublet i asysta Polaka!

Robert Lewandowski nie spuszcza z tonu. Po „czteropaku” w starciu z Herthą Berlin (4:3) oraz dwóch golach w meczu z Bośnią i Hercegowiną (3:0), tym razem reprezentant Polski popisał się dubletem i asystą, a jego Bayern Monachium rozbił na wyjeździe Arminię Bielefed 4:1.

Arminia Bielefd – Bayern Monachium 1:4 (0:3)
Ritsu Doan 58’ – Thomas Mueller 8’ 51’ Robert Lewandowski 25’ 45’

Robert Lewandowski po raz pierwszy błysnął w 25. minucie, kiedy to wykorzystał centrę Leona Goretzki z lewej strony boiska i przytomnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Stefana Ortegę.

Tuż przed przerwą kapitan reprezentacji Polski zaliczył dublet. Zaczęło się od podania Thomasa Mullera do naszego rodaka. Ten z kolei strzałem z czternastu metrów zdobył już swoją siódmą ligową bramkę w obecnym sezonie. Należy jednak przyznać, że „Lewemu” dopisało szczęście, bo futbolówka po jego uderzeniu – zanim ugrzęzła w siatce – odbiła się po drodze od jednego z obrońców i zmyliła golkipera Arminii.

Snajper „Bawarczyków” miała też szansę na skompletowanie hat-tricka, ale w 49. minucie nie skorzystał na fatalnym błędzie bramkarza gospodarzy, trafiając jedynie w poprzeczkę. Chwilę później natomiast popisał się ładną asystą przy golu Thomasa Muellera.

Bayern ostatecznie wygrał bardzo pewnie (4:1) i awansował na drugie miejsce w tabeli. W następnej kolejce ekipa Hansiego Flicka podejmie Eintracht Frankfurt (24 października, godzina 15:30).