Liga Mistrzów. Barcelona o krok od półfinału

FC Barcelona rozgromiła na Camp Nou AS Romę 4:1 i jest niemal pewna występu w półfinale Champions League. Aż dwa z czterech goli dla Katalończyków padły po samobójczych trafieniach drużyny z Włoch.

Goście, z góry skazywani na porażkę, nie odstawiali nogi i od początku starali się grać wysokim pressingiem. Kiedy przechodzili do defensywy, zagęszczali pole gry na tyle, na ile tylko mogli sobie pozwolić. Katalończycy długo mieli problem ze złamaniem szyków obronnych rywali. Bardzo bliski szczęścia w 18. minucie był Ivan Rakitić, który trafił w słupek. Alissona testowali jeszcze Leo Messi i Luis Suarez, ale Brazylijczyk nie dał się zaskoczyć.

Golkipera rzymskiego klubu do kapitulacji zmusił dopiero kapitan ekipy z Wiecznego Miasta. Daniele De Rossi wślizgiem próbował przeciąć podanie Andresa Iniesty do Leo Messiego. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że pokonał z kilkunastu metrów własnego bramkarza.

W 55. minucie Barcelonę ponownie wyręczyli rywale. Tym razem błąd popełnił Kostas Manolas. Chwilę później było już 3:0. O ile uderzenie Luisa Suareza zdołał jeszcze obronić Alisson, o tyle wobec dobitki Gerarda Pique był już bezradny.

Na dziesięć minut przed końcem nadzieję w serca rzymskich kibiców wlał Edin Dzeko. Bośniak płaskim strzałem pokonał Marc-Andre ter Stegena. Nadzieję, którą szybko zgasił Luis Suarez. Snajper Barcy wykorzystał błąd jednego z defensorów przeciwnika i wpakował piłkę do siatki.

Podopieczni Ernesto Valverde zapewnili sobie sporą przewagę nad Romą przed rewanżem. Ten odbędzie się 10 kwietnia w Rzymie.