Ekstraklasa. Pawłowski zapewnia Miedziowym komplet punktów, Cracovia wciąż bez zwycięstwa

W meczu inaugurującym 5. kolejkę Lotto Ekstraklasy piłkarze Cracovii ulegli na własnym boisku Zagłębiu Lubin 0:1. Komplet punktów Miedziowym zapewnił tuż przed przerwą Bartłomiej Pawłowski.

Pozostająca bez wygranej w bieżącym sezonie Cracovia mogła realnie myśleć o pierwszym komplecie punktów w starciu z zespołem, który w dwóch poprzednich kolejkach musiał zaznać gorycz porażki. I rzeczywiście, początek spotkania przy Kałuży dawał nadzieję miejscowym kibicom na przełamanie niekorzystnej serii.

Pasy przez większość czasu gościły na połowie rywala i próbowały stwarzać zagrożenie pod bramką Dominika Hładuna, ale poza często bitymi stałymi fragmentami gry, nie były w stanie wiele wskórać. Dopiero w 23. minucie golkiper Zagłębia musiał wykazać się swoimi umiejętnościami, gdy poradził sobie z kąśliwym strzałem Sebastiana Strózika z dystansu.

W odpowiedzi świetnym refleksem po uderzeniu Damjana Bohara wykazał się Maciej Gostomski. To był sygnał ostrzegawczy dla drużyny Michała Probierza. Kilkanaście sekund przed przerwą Miedziowi wykazali się już większą precyzją. Filip Jagiełło dobrze wypatrzył w polu karnym Bartłomieja Pawłowskiego, a ten technicznym strzałem w kierunku dalszego słupka skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej części meczu brakowało dobrych, klarownych sytuacji podbramkowych z obu stron. Szukająca szansy na wyrównującego gola ekipa Michała Probierza nie miała konkretnego pomysłu na zaskoczenie niezwykle zwartych w defensywie gości. Szczęścia próbowali między innymi Sergei Zenjov oraz Javi Hernandez, jednak bez efektu.

Ostatecznie Zagłębie utrzymało skromne prowadzenie do końca (1:0) i tym samym dopisało do swojego dorobku trzy oczka (czwarte miejsce w tabeli). Cracovia natomiast wciąż pozostaje bez choćby jednego zwycięstwa w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy. W efekcie plasuje się w strefie spadkowej, na piętnastej pozycji.