Ekstraklasa. Prezent dla kibiców Miedziowych na gwiazdkę – wygrana z Białą Gwiazdą

Wisła Kraków, po świetnych derbach z Cracovią, tym razem musiała przełknąć gorycz porażki. Katem Białej Gwiazdy okazało się Zagłębie Lubin, które wygrało 2:1.

Zmotywowani zwycięstwem w derbach Krakowa Wiślacy mieli nadzieję na kontynuację dobrej postawy w starciu z Miedziowymi. Lubinianie już w 5. minucie objęli jednak prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego z najbliższej odległości wykończył Lubomir Guldan. Chwilę później, po uderzeniu Bartłomieja Pawłowskiego, Białą Gwiazdę od utraty gola uchronił słupek. Zawodnicy obu drużyn szukali kolejnych trafień, ale zarówno u jednych, jak i drugich szwankowała celność strzałów.

Szczęścia szukali m.in. dwaj supersnajperzy Ekstraklasy – Jakub Świerczok oraz Carlitos. Obaj wpisali się na listę strzelców jeszcze przed przerwą. Hiszpan skorzystał na nieporadności obrońców przyjezdnych, którzy nie potrafili wybić futbolówki i wolejem pokonał Martina Polacka. Świerczok został natomiast bez opieki w „szesnastce krakowian”, ze spokojem opanował piłkę i skutecznie huknął na bramkę strzeżoną przez Juliana Cuestę.

Po przerwie oba zespoły próbowały zmienić rezultat. Tempo gry było wysokie, ale piłkarzom obu ekip brakowało skuteczności. Najlepszą okazję w 65. minucie miał Jesus Imaz. Hiszpan doszedł do pozycji strzeleckiej, jednak na jego drodze stanął Martin Polacek. Ostatecznie trzy punkty zabrali ze sobą zawodnicy z Lubina.

Wygrana dała Zagłębiu awans na piątą pozycję w ligowej tabeli. Wisła z kolei spadła na ósme miejsce.