Ekstraklasa. Trzy punkty jadą do Kielc

Wisła Kraków poniosła drugą porażkę z rzędu. W 10. kolejce Lotto Ekstraklasy trzy punkty z Reymonta wywiozła Korona Kielce. Zwycięskiego gola zdobył Matej Pucko.

Wisła nie notuje dobrej passy. Po wyjazdowej porażce z Pogonią Szczecin, już teraz straciła szansę na Puchar Polski (przegrała z Lechią Gdańsk 1:2 po rzutach karnych). Korona dobre nastroje poprawiła sobie wysoką wygraną nad Zagłębiem Sosnowiec (3:1).

W 10. minucie Biała Gwiazda mogła wyjść na prowadzenie. Skiksował Martin Kostal, piłka wylądowała pod nogami Jesusa Imaza, a ten przegrał pojedynek z Matthiasem Hamrolem. Pierwszy kwadrans nie zapowiadał wielkiego widowiska; takiego też nie oglądaliśmy. Gospodarze szukali rzutu karnego. Zdenek Ondrasek dwukrotnie padł w szesnastce, ale arbiter pozostał niewzruszony.

Po nudnych 45 minutach liczyliśmy, że piłkarze obudzą się po przerwie. Kiedy Wisła szykowała swoje ofensywne armaty (rozgrzewał się Paweł Brożek), do siatki trafiła korona. Zlatko Jajnić dograł do Mateja Pucki, a ten zmieścił piłkę między nogami bramkarza. W odpowiedzi Biała Gwiazda wreszcie zaczęła stwarzać sobie okazje. Uderzenie Rafała Boguskiego mogło wpaść do bramki, ale piłce na drodze stanęli obrońcy. Już kilka chwil później sam na sam był Jesus Imaz, ale wygrał Hamrol. To był tylko pojedynczy zryw. W końcówce gospodarze nie byli już tak groźni.

Konsekwentnie grająca Korona dowiozła cenne zwycięstwo do ostatniego gwizdka. W tabeli Ekstraklasy złocisto-krwiści przeskoczyli Białą Gwiazdę. Plasują się na piątym miejscu.