PGE Ekstraliga. Unia Leszno z kolejnym złotem

Unia Leszno po raz drugi z rzędu żużlowym mistrzem Polski. Byki odrobiły stratę z pierwszego meczu i pokonały w rewanżu Stal Gorzów 50:40.


Pierwsze spotkanie padło łupem Stali Gorzów. Przewaga była jednak niewielka, bo tylko 2 oczka. Stąd faworytem do kolejnego złota była Unia. Żużlowcy z Leszna bronili tytułu sprzed roku.

Na inaugurację Martin Vaculik utarł nosa duetowi Emil Sajfutdinow – Brady Kurtz (3:3). Bliżej tytułu Byki były już chwilę później. W gonitwie juniorów Bartosz Smektała i Dominik Kubera dowieźli podwójną wygraną. Następnie Janusz Kołodziej i Jarosław Hampel powtórzyli ten wynik w starciu z Krzysztofem Kasprzakiem i Szymonem Woźniakiem (13:5).

Stal w odpowiedzi wywalczyła pięć oczek za sprawą Bartosza Zmarzlika i Rafała Karczmarza, ale fantastyczną jazdą ponownie odpowiedzieli Hampel z Kołodziejem (19:11). Gospodarzy z rytmu próbował wybijać Zmarzlik. Kiedy Woźniak z Kasprzakiem zajęli dwa pierwsze miejsca w biegu nr 9 było już 27:27. Obrońcy tytułu musieli ponownie zacząć wygrywać. Tak też się stało. Ich łupem padały kolejne wyścigi – od 10. do 13. Kiedy gospodarze pojechali na remis w pierwszym biegu nominowanym było już pewne, że nic nie odbierze im kolejnego złota (47:37). W ostatnim starcie jako pierwszy na metę wpadł Zmarzlik, ale to nie miało już znaczenia (50:40).

W ciągu czterech lat Unia Leszno trzykrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski. W batalii o kolejne złoto do triumfu poprowadzili ich Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej, którzy zdobyli po 11 punktów.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl