Serie A. Remis drużyny Szczęsnego; trzecie z rzędu zwycięstwo obrońców tytułu

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce zremisowała na wyjeździe z Bologną 2:2 w meczu 13. kolejki Serie A. W innym sobotnim spotkaniu Juventus Turyn pokonał na własnym obiekcie AC Milan 1:0. Dla mistrzów Włoch była to trzecia ligowa wygrana z rzędu.

Bologna FC AS Roma 2:2 (1:0)
Adam Masina 14′ Mattia Destro 87′(k.) – Miralem Pjanić 52′(k.) Edin Dzeko 71’(k.)

Piłkarze z Rzymu mierzyli się z zespołem, który znajdował się w okolicach strefy spadkowej. Wydawało się więc, że podopieczni Rudiego Garcii powinni wywalczyć komplet punktów. Zadanie gry z piłką obu drużynom zdecydowanie utrudniło mocno nasiąknięte deszczem boisko.

Jako pierwsi do siatki rywali trafili gracze beniaminka. W 14. minucie sam na sam z Wojciechem Szczęsnym wyszedł Adam Masina i nie zmarnował okazji. Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. W 52. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Romy, który wykorzystał Miralem Pjanić. Kilkadziesiąt minut później arbiter ponownie przyznał jedenastkę dla gości. Tym razem do piłki podszedł Edin Dzeko i również pokonał Antonio Mirante.

Bologna FC vs AS RomaBologna FC vs AS Roma

Rzymianie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia do końca meczu. W 87. minucie Vasilis Torosidis sfaulował w polu karnym Emanuele Giaccheriniego i po raz trzeci w tym spotkaniu sędzia musiał wskazać na „wapno”, tym razem jednak na korzyść gospodarzy. Naprzeciwko Wojciecha Szczęsnego stanął Mattia Destro i skutecznym strzałem zapewnił swojemu zespołowi cenny remis. Taki rezultat sprawił, że Roma jedynie zrównała się punktami z prowadzącymi w tabeli Fioretniną i Interem – oba zespoły mają do rozegrania jeszcze jednak jedno spotkanie więcej.

***

Juventus Turyn AC Milan 1:0 (0:0)
Paulo Dybala 65′

Powoli wychodzący na prostą Juventus zmierzył się na własnym stadionie z Milanem. Rossoneri marzą o powrocie do czołówki włoskich drużyn, ale realizacja tego zadania przysparza zawodnikom tego klubu wiele trudności. Mistrzowie Włoch z kolei po dwóch wygranych z rzędu w lidze chcieli podtrzymać dobrą passę.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali zbyt wielu okazji podbramkowych. Przewagę mieli gospodarze, jednak mieli problemy z przedostaniem się w pole karne zespołu z Mediolanu. Milan skupił się na defensywie i rzadko konstruował akcje zaczepne na połowie przeciwnika.

Juventus FC vs AC MilanJuventus FC vs AC Milan

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy doszło do kontrowersji. Leonardo Bonucci sfaulował w polu karnym Giacomo Bonaventurę. Sędzia początkowo wskazał na jedenastkę, ale chwilę potem zmienił decyzję, dopatrując się faulu w ataku bądź spalonego biorącego również udział w akcji M’Baye Nianga. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na piłkarzy Starej Damy, którzy coraz mocniej nacierali na bramkę zespołu Sinisy Mihajlovicia. W 65. minucie upór Juventusu przyniósł powodzenie. Alex Sandro zagrał w pole karne do Paolo Dybali, a Argentyńczyk pokonał młodziutkiego golkipera rywali, Gianluigiego Donnarummę.

Milan po stracie gola nie potrafił znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy rywali. Mistrzowie Włoch mogli z kolei podwyższyć prowadzenie, ale zarówno Stefano Sturaro, jak i Mario Mandzukiciowi nie potrafili trafić do bramki gości. Stara Dama ostatecznie zwyciężyła 1:0 i powoli zbliża się do czołówki ligowej tabeli – obecnie plasuje się na 6. pozycji.