Bundesliga. Bayern w końcu znalazł pogromcę! Borussia bliżej lidera

Bayern Monachium przegrał swoje pierwsze spotkanie w obecnym sezonie Bundesligi. Pogromcą Bawarczyków została Borussia Moenchengladbach, która wygrała na własnym stadionie 3:1. Porażkę mistrzów Niemiec wykorzystała Borussia Dortmund, zwyciężając na wyjeździe z VfL Wolfsburg 2:1.

Borussia Moenchengladbach Bayern Monachium 3:1 (0:0)
Oscar Wendt 54′ Lars Stindl 66′ Fabian Johnson 68′ – Franck Ribery 81′

W pierwszej części spotkania kibice byli świadkami dość wyrównanego widowiska. Lekką przewagę co prawda posiadali Bawarczycy, lecz nie mogli pokonać dobrze spisującego się w bramce Yanna Sommera. W końcówce lepiej prezentowali się natomiast gospodarze, jednak niedokładność w najważniejszych momentach spowodowała, że do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 0:0.

Borussia Moenchengladbach vs Bayern MunichBorussia Moenchengladbach vs Bayern Munich

Po zmianie stron znacznie lepiej zaczęli prezentować się piłkarze Borussii i już w 54. minucie Oscar Wendt dał prowadzenie Źrebakom. W 66. minucie Manuel Neuer po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki, albowiem Nico Elvedi główką uruchomił Larsa Stindla, a Niemiec mocnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki rywali. Chwilę później Fabian Johnson zadał ostateczny cios. Julian Korb zagrał na dobieg do Amerykanina, a ten w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i dokończył dzieła zniszczenia. Jedyną pozytywną informacją dla mistrzów Niemiec był fakt, że powracający po kontuzji Franck Ribery – chwilę przed końcem spotkania – zmniejszył rozmiary porażki.

Robert Lewandowski wystąpił od pierwszego gwizdka, lecz był jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku i został zmieniony w 75. minucie przez Francka Ribery’ego.

VfL Wolfsburg Borussia Dortmund 1:2 (0:1)
Ricardo Rodriguez 90+1’(k.) – Marco Reus 32’ Shinji Kagawa 90+3’

W najciekawiej zapowiadającym się dzisiejszym spotkaniu niemieckiej Bundesligi VfL Wolfsburg zmierzył się z Borussią Dortmund. Początek meczu zapowiadał bardzo ciekawe widowisko, gdyż BVB już w pierwszych minutach mogło prowadzić różnicą kilku bramek. Dwa słupki i obroniony strzał Łukasza Piszczka przez Diego Benaglio spowodowały jednak, że wynik bezbramkowy utrzymywał się do 32. minuty. Wówczas futbolówkę na rzecz Henricha Mchitarjana stracił Joshua Guilavogui. Do piłki dopadł Marco Reus, który  w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy bez problemów trafił do siatki Wilków. Następne minuty były spokojniejsze i w pierwszej połowie nie doczekaliśmy sie więcej goli.

VfL Wolfsburg vs Borussia DortmundVfL Wolfsburg vs Borussia Dortmund

Drugą połowę dortmundczycy zaczęli wysokim pressingiem i gospodarze mieli przez to ogromne problemy z utrzymaniem się przy piłce. Po dziesięciu minutach gra się wyrównała i ciężko było stworzyć obu ekipom groźną akcję. Dopiero końcówka spotkania przyniosła ogromne emocje. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Piszczek sfaulował we własnym polu karnym Andre Schuerrle, a jedenastkę wykorzystał Ricardo Rodriguez. Zawodnicy Dietera Heckinga długo nie cieszyli się z remisu, albowiem w ostatniej akcji meczy Shinji Kagawa mierzonym strzałem pokonał Diego Benaglio i zapewnił swojej ekipie bardzo ważne zwycięstwo. Dzięki wygranej piłkarze Thomasa Tuchela umocnili się 2. miejscu w tabeli i zmniejszyli straty do prowadzącego w stawce Bayernu do pięciu punktów.

Do udanych dzisiejszy pojedynek nie będzie mógł zaliczyć Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski sprokurował rzut karny i otrzymał żółtą kartkę.

***

Na innych boiskach Bayer Leverkusen przegrał na wyjeździe z Herthą Berlin 1:2. W pierwszym składzie „Aptekarzy” znalazł się Sebastian Boenisch, który w 17. minucie – po obejrzeniu czerwonej kartki – musiał opuścić plac gry. W spotkaniu Koeln z Augsburgiem w drugiej połowie pojawił się z kolei Paweł Olkowski – mimo jego obecności Kozły przegrały 0:1.