Liga Europy. Niespodzianki nie było, Jagiellonia poza burtą

Jagiellonia Białystok dołączyła do Legii Warszawa oraz Lecha Poznań i już na trzeciej rundzie eliminacyjnej zakończyła swoją przygodę z Ligą Europy w bieżącym sezonie. Piłkarze Ireneusza Mamrota ponownie ulegli belgijskiemu KAA Gent, tym razem na wyjeździe 1:3.

Po porażce w pierwszym meczu (0:1) szanse ekipy z Białegostoku na awans do czwartej rundy były raczej iluzoryczne. W 13. minucie rewanżowego starcia zmalały natomiast już do minimum, gdy Taiwo Awoniyi pewnym strzałem z kilku metrów pod poprzeczkę wyprowadził Gent na prowadzenie.

W dalszej fazie spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jagiellonia prezentowała się całkiem nieźle, wcale nie ustępowała rywalowi, brakowało jej jednak elementu zaskoczenia pod bramką Lovre Kalinicia.

Nadzieje odżyły w 58. minucie. Wówczas szkolny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Birger Verstraete, który nie zauważył wybiegającego zza pleców Martina Pospisila, a ten skorzystał z prezentu i ze stoickim spokojem skierował futbolówkę do siatki.

Od tego momentu mecz się otworzył. Świetnie między słupkami spisywał się Marian Kelemen. Swoje szanse mieli również podopieczni Ireneusza Mamrota, szczególnie bliski szczęścia był Roman Bezjak. Kapitalnie z atomowym strzałem Słoweńca z bliskiej odległości poradził sobie jednak Lovre Kalinić.

W odpowiedzi definitywnie kwestię awansu rozstrzygnęli Belgowie, a właściwie Roman Jaremczuk. W 84. minucie Ukrainiec wbiegł w pole karne, wykorzystał bierną postawę Ivana Runje i mocnym uderzeniem z okolic jedenastego metra dopełnił jedynie formalności.

Chwilę później zrezygnowanych gości dobił jeszcze Jonathan David, który bez większych problemów wygrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem. Ostatecznie Jagiellonia przegrała 1:3 i już na etapie trzeciej rundy eliminacyjnej odpadła z dalszej rywalizacji w Lidze Europy.