Polacy za granicą. „Polski” mecz w Serie A, kłopoty kadrowiczów we Francji

Remisem zakończyło się spotkanie Palermo z Sampdorią, tj. klubów, których barwy reprezentują Thiago Cionek, Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Do zwycięstwa Romy nad Interem przyczynił się Wojciech Szczęsny. Kłopoty z załapaniem się do kadry PSG nadal ma Grzegorz Krychowiak.

Podziałem punktów zakończył się „polski” mecz w Serie A. Naprzeciw siebie stanęli Thiago Cionek z Palermo i Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty z Sampdorii. Dwaj pierwsi rozegrali całe spotkanie. Linetty wszedł na boisko w 59. minucie, ale swoją zmianą nie zdołał drastycznie wpłynąć na przebieg rywalizacji. Cionek spisał się solidnie w obronie. Zaliczył kilka odbiorów piłki, ale nie zabłysnął zbyt wysoką skutecznością podań (63 proc. przy 30 zagraniach). W swojej drużynie Brazylijczyk z polskim paszportem został oceniony niżej jedynie od strzelca gola Iliji Nestorovskiego (według whoscored.com zasłużył na notę 7,2). Przyzwoicie zaprezentował się także Bereszyński, który w defensywie był niemal nie do przejścia. Skutecznie odbierał piłki, w odpowiednim momencie grał na wślizgu. Mimo gry na prawej stronie były legionista zdołał wygrać także dwa pojedynki powietrzne.

Wojciech Szczęsny wpuścił jednego gola w starciu z Interem. Rzymianie byli jednak skuteczni w ataku i pokonali ekipę z Mediolanu 3:1. Polski bramkarz trzykrotnie zatrzymywał rywali na Giuseppe Meazza i pomógł kolegom w zdobyciu trzech punktów. Został oceniony na 7.6 (wg whoscored.com).

Rozgrywki wznowiła duńska Superliga. Kibice Broendby IF mogli dziś przyglądać się postawie Kamila Wilczka. Polak, który do tej pory uzbierał dziesięć ligowych trafień i pięć asyst, nie powiększył swojego dorobku, choć spędził na boisku 90 minut.

Swoich umiejętności nie mieli okazji zaprezentować Łukasz Teodorczyk, Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak. „Teo” pauzował za nadmiar żółtych kartek, natomiast Rybus i „Krycha” nie załapali się do kadry meczowej.

* * *

Jupiler League – 28. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) – poza kadrą na mecz z Genk z powodu zawieszenia za kartki

Superliga – 23. kolejka:

Kamil Wilczek (Broendby IF) – 90 minut w wygranej 2:1 wyjazdowej konfrontacji z Sonderjyske (2:1)

Ligue 1 – 27. kolejka:

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – poza kadrą na mecz z FC Metz (5:0)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – poza kadrą na mecz z Olympique’em Marsylia (5:1)

Serie A – 26. kolejka:

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w zremisowanym na wyjeździe meczu z Palermo (1:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – od 59. minuty w spotkaniu z Palermo
Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut w starciu z Sampdorią
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w wyjazdowym meczu z Interem Mediolan (1:3)