Primera Division: Real traci już tylko trzy punkty do liderów

Piłkarze Realu Madryt dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1:0 nad Espanyolem Barcelona zmniejszyli do trzech punktów stratę do Barcelony i Atletico Madryt. Najwięksi rywale Królewskich dzień wcześniej podzielili się punktami w bezpośrednim pojedynku.

Jedyna bramka na stadionie Espanyolu padła w 55. minucie, gdy po dośrodkowaniu Chorwata Luki Modrica skutecznym strzałem głową popisał się Portugalczyk Pepe. „Królewscy” mogli wygrać wyżej, ale zmarnowali kilka doskonałych okazji.
Szczególnie rozstrojony celownik (pewnie przed galą FIFA) miał Ronaldo. Portugalczyk, nominowany jako jeden z trzech piłkarzy do tytułu najlepszego piłkarza świata (ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek), w 82. minucie znalazł się sam przed bramkarzem Espanyolu, ale Kiko Casilla odbił piłkę.

Jeszcze bliżej powodzenia gwiazdor Realu był siedem minut później. Wystarczyło, aby po strzale Karima Benzemy dopełnił formalności (golkiper gospodarzy już leżał na murawie), jednak on podbił piłkę w taki sposób, że ta przeleciała obok słupka.

Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Realu mają obecnie 47 punktów i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Dzień wcześniej w meczu na szczycie Atletico Madryt bezbramkowo zremisowało u siebie z Barceloną. Obie drużyny zgromadziły po 50 punktów, ale liderem pozostaje broniąca tytułu Barca dzięki lepszemu bilansowi bramek.

19. kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie dwóch drużyn walczących o miejsce w europejskich pucharach – szósty Villareal (31 pkt) podejmie piąty Real Sociedad San Sebastian (32).