Primera Division. Pewne zwycięstwo Realu, 20. gol Ronaldo!

Real Madryt rozbił na wyjeździe Eibar 4:0 w potkaniu 12. kolejki Primera Division. Dwie bramki dla Los Blancos zdobył Cristiano Ronaldo, dla którego były to trafienia numer 19 i 20 w bieżących rozgrywkach.

SD Eibar vs Real MadridZawodnicy beniaminka nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i śmiało atakowali od pierwszych minut. Szczęścia próbowali kolejno Mikel Arruabarrena i Manu del Moral. Pierwszy minął się z piłką na 11. metrze przed bramką „Królewskich”, a drugi jedynie musnął ją po wyrzucie z autu, co nie sprawiło problemu Ikerowi Casillasowi. W 16. minucie z rzutu wolnego świetnie przymierzył Gareth Bale, ale znakomitym refleksem na linii bramkowej popisał się Xabi Irueta. Dobijać próbował jeszcze Sergio Ramos, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Już kilka minut później, jak można było przewidzieć, na prowadzenie wyszli goście. Fantastycznie prawym skrzydłem przedarł się Cristiano Ronaldo, który zagrał do Benzemy. Napastnik dość niefortunnie piętką podał ponownie do Portugalczyka. Ten wypatrzył na długim słupku Jamesa Rodrigueza, a król strzelców tegorocznego mundialu bez trudu głową umieścił piłkę w siatce. Gospodarze mieli dobrą okazję do wyrównania w 30. minucie. Ander Capa świetnym prostopadłym zagraniem uruchomił Saula Berjona, którego płaski strzał kapitalnie nogami wybronił Iker Casillas. Po chwili doskonałą okazję zmarnował Ramos. Dośrodkowywał Isco, futbolówkę głową zgrał Pepe, ale obrońca Realu z dogodnej pozycji trafił tylko w bramkarza. Miejscowego golkipera chciał zaskoczyć również Bale, jednak uderzenie Walijczyka było minimalnie niecelne. W 43. minucie było już 0:2. Daniel Carvajal wpadł w szesnastkę i wycofał do Ronaldo, który strzałem tuż przy słupku pokonał Iruetę.

SD Eibar vs Real MadridPo przerwie tempo meczu nie zachwycało. Podopieczni Carlo Ancelottiego chcieli wygrać spotkanie jak najmniejszym nakładem sił. W 54. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Jamesa, z główki w bramkarza trafił Ramos, a dobitka Benzemy przeleciała nad poprzeczką. 10 minut później „Królewscy” wyprowadzili szybką kontrę. James Rodriguez podał do Ronaldo, Portugalczyk wycofał piłkę do Isco, ten huknął mocno, ale tylko obok słupka. Szczęścia również szukali miejscowi. W 67. minucie z 8. metra uderzał Arruabarrena, jednak jego strzał ofiarną interwencją zatrzymał Ramos. Chwilę później kolejne trafienie zanotował Karim Benzema. James z końcowej linii zagrał do Francuza, który pewnie podwyższył rezultat. Ekipę Eibaru w 83. minucie dobił Cristiano Ronaldo, zdobywając bramkę z rzutu karnego. To już 20. gol Portugalczyka w tym sezonie Primera Division w zaledwie 12. kolejce! W końcówce meczu szansę miał jeszcze Karim Benzema, ale był faulowany w szesnastce gospodarzy. Sędzia nie wskazał tym razem na wapno, a wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Real dzięki zwycięstwu powiększył swój dorobek do trzydziestu punktów i pewnie przewodzi stawce Primera Division. Beniaminek z Kraju Basków zajmuje 11. lokatę z trzynastoma oczkami na koncie.