Premier League. Zwycięstwo „Czerwonych Diabłów” w hicie kolejki na Emirates Stadium!

Manchester United wygrał z Arsenalem Londyn 2:1 w spotkaniu 12. kolejki Premier League. Bramki na wagę trzech punktów dla podopiecznych Louisa van Gaala zdobyli Kieran Gibbs (trafienie samobójcze) i Wayne Rooney. Gola honorowego dla „Kanonierów” strzelił w doliczonym czasie gry powracający po kontuzji Olivier Giroud.

Arsenal vs Manchester UnitedNa Emirates Stadium szybko zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy. Defensywę gości swoimi indywidualnymi akcjami nękał Alex Oxlade-Chamberlain. W 9. minucie po jego dośrodkowaniu pół metra nad poprzeczką główkował Danny Welbeck. Chwilę później David de Gea niedokładnie wybijał piłkę. Ta trafiła do Jacka Wilshera, który w pojedynku sam na sam nie zdołał pokonać golkipera „Czerwonych Diabłów”. W 22. minucie 24–letni bramkarz popisał się świetną grą na przedpolu, kiedy to musiał naprawić błąd swoich kolegów z obrony i wślizgiem zatrzymał szarżującego Chamberlaina. Gra wyrównała się w ostatnim kwadransie. W 35. minucie groźnie z kilkunastu metrów uderzył Angel Di Maria, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Swoją szansę w końcówce pierwszej części spotkania miał jeszcze Welbeck, jednak uderzył niecelnie.

Arsenal vs Manchester UnitedPo przerwie do sytuacji sam na sam z golkiperem gości ponownie doszedł były gracz United, ale górą z tego pojedynku wyszedł reprezentant Hiszpanii. W 56. minucie na prowadzenie po bramce Kierana Gibbsa wyszedł… Manchester United. Anglik najpierw staranował Wojciecha Szczęsnego, a następnie wbił piłkę do własnej bramki po zagraniu Antonio Valencii. Bramkarz reprezentacji Polski po interwencji kolegi z zespołu nie był w stanie kontunuować gry i musiał opuścić boisko. „Kanonierzy” próbowali odrobić straty. W 63. minucie niebezpiecznie główkował Alexis Sanchez, ale na posterunku był świetnie spisujący się w dzisiejszym meczu de Gea. W odpowiedzi, zastępującego Szczęsnego, Damiana Martineza zaskoczyć chciał Marouane Fellaini, jednak jego strzał okazał się niecelny. Londyńczycy wyraźnie się otworzyli, chcąc doprowadzić do remisu, co dało więcej miejsca na kontry piłkarzom Manchesteru. Wykorzystał to Wayne Rooney, który w starciu oko w oko z Martinezem pokonał 22–letniego golkipera i podwyższył prowadzenie. W doliczonym czasie gry kolejną znakomitą okzję zmarnował Di Maria. Argentyńczykowi zabrakło zimnej krwi w pojedynku z bramkarzem Arsenalu. Podopieczni Arsene’a Wengera zdążyli jeszcze zdobyć kontaktowego gola, gdy w samo okienko przymierzył powracający po kontuzji Olivier Giroud. Na więcej popularnym The Gunners zabrakło już czasu i musieli się oni pogodzić z porażką.

Zwycięstwo nad „Kanonierami” pozwoliło podopiecznym van Gaala wskoczyć do pierwszej czwórki ligi, jednak do lidera „Czerwone Diabły” tracą aż 13 punktów. Arsenal zajmuje 8. lokatę, jednak do Manchesteru United brakuje mu 2 oczek.