Ekstraklasa. Arka bez przełamania, wysoki remis w Szczecinie

Aż sześć goli obejrzeli kibice w meczu pomiędzy Pogonią Szczecin a Arką Gdynia. Żadna z drużyn nie cieszyła się jednak z trzech punktów. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Szansę na grę od pierwszej minuty od Kosty Runjaicia otrzymał Michał Żyro, którego dotychczasowa przygoda z Portowcami nie jest usłana różami. Tym razem przypomniał o sobie z dobrej strony, wpisując się na listę strzelców w 26. minucie celnym uderzeniem głową po rzucie rożnym. Niecały kwadrans cieszyli się gospodarze z prowadzenia. Tadeusz Socha, który wszedł z ławki rezerwowych, obsłużył Marko Vejinovicia. Dla Holendra była to pierwsza bramka w barwach Arki.

Podbudowani golem gdynianie naciskali na rywali także w drugiej połowie. W 56. minucie Maciej Jankowski dopadł do piłki przed „szesnastką” i bez zastanowienia przymierzył w „okienko” bramki strzeżonej przez Łukasza Załuskę. Miejscowi nie pozostali dłużni i chwilę później doprowadzili do remisu. Do siatki trafił Radosław Majewski. Zaledwie cztery minuty później precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Adam Deja, a wynik meczu ustalił Soufian Benyamina.

Tym samym Pogoń nie wykorzystała szansy na zapewnienie sobie awansu do czołowej „ósemki”. Powalczy o to 13 kwietnia w Warszawie, gdzie zmierzy się z Legią. Arka, która pozostaje bez ligowego zwycięstwa od trzynastu spotkań, w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego podejmie Miedź Legnica.