Ekstraklasa. Legia nie odpuszcza Lechii

Legia Warszawa odpowiedziała na sobotnią wygraną Lechii Gdańsk. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Górnika Zabrze 2:1, choć jeszcze do 76. minuty to gospodarze byli bliżej zgarnięcia kompletu punktów. Bohaterem meczu został Carlitos – autor obu goli dla Wojskowych.

Legioniści doskonale zdawali sobie sprawę przed starciem w Zabrzu, że jakakolwiek strata punktów może ich tylko oddalić od obrony mistrzowskiego tytułu. Mimo to, od pierwszego gwizdka sędziego zostali zepchnięci do defensywy przez odważnie grających piłkarzy Marcina Brosza. W 10. minucie miejscowi powinni nawet wyjść na prowadzenie, ale Igor Angulo w sytuacji sam na sam z Radosławem Cierzniakiem uderzył tuż obok słupka. W odpowiedzi Martin Chudy stawał na wysokości zadania po strzałach Iuriego Medeirosa oraz Kaspera Hamalainena.

Hiszpański snajper Górnika zrehabilitował się w 28. minucie za poprzednie pudło – wykorzystał dośrodkowanie Waleriana Gwilii, uciekł spod krycia Williamowi Remy’emu i precyzyjnie z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości.

Po straconym golu Legia ruszyła do ataków. Ich akcjom ofensywnym brakowało jednak elementu zaskoczenia. Mało tego, gdyby tylko przed przerwą Igor Angulo wykazał się nieco większą precyzją, przyjezdni mieliby już po meczu. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wojskowi nie wyglądali na drużynę która walczy o mistrzostwo Polski. Bezradność w poczynaniach zespołu Aleksandara Vukovicia była dość długo widoczna.

Do ekipy ze stolicy Polski uśmiechnęło się jednak szczęście. W 76. minucie Igor Angulo zagrał ręką we własnym polu karnym, a główny arbiter zawodów wskazał na wapno. „Jedenastkę” na wyrównujące trafienie zamienił Carlitos. Ten sam zawodnik w końcówce spotkania przesądził o wygranej gości. Hiszpan otrzymał bardzo dobre podanie od Iuriego Medeirosa, następnie przełożył futbolówkę na prawą nogę i technicznym uderzeniem pokonał Martina Chudy’ego.

Legioniści, dzięki zwycięstwu (2:1), zachowali dystans trzech oczek straty do liderującej Lechii Gdańsk. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej podejmą na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Górnik, wobec czternastej już porażki w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy, spadł na ostatnie bezpieczne, czternaste miejsce w tabeli. 13 kwietnia uda się do Wrocławia na mecz z tamtejszym Śląskiem.