fot. PAP/Leszek Szymański

G. Krychowiak: Koncentracja całego zespołu była na bardzo wysokim poziomie

 

To był mecz typu „bez historii”. Koncentracja całego zespołu – od pierwszej do ostatniej minuty – była na bardzo wysokim poziomie. Wynik jest dobry, więc teraz najważniejsze jest to, aby postawić kropkę nad „i” w kontekście awansu na mistrzostwa Europy – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Grzegorz Krychowiak, pomocnik reprezentacji Polski.


Biało-czerwoni nie dali większych szans Łotwie, pewnie zwyciężając na jej terenie 3:0 [więcej tutaj]. Polacy od początku kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając rywalom na oddanie choćby jednego celnego strzału. Dzięki wygranej podopieczni Jerzego Brzęczka uczynili olbrzymi krok w stronę awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

– To był mecz typu „bez historii”. Trzeba było przyjechać, wykonać swoje zadanie, zdobyć trzy punkty i wrócić do Polski. To wszystko udało się zrealizować. Muszę podkreślić, że koncentracja całego zespołu – od pierwszej do ostatniej minuty – była na bardzo wysokim poziomie. Rywal praktycznie nie stworzył sobie żadnej sytuacji bramkowej. Wynik jest dobry, więc teraz najważniejsze jest to, aby postawić kropkę nad „i” w kontekście awansu na Euro 2020 – zaznaczył Grzegorz Krychowiak.

Piłkarz Lokomotiwu Moskwa w starciu z Łotwą zanotował pełne 90 minut i był jedną z wyróżniających się postaci na boisku. Choć w klubie częściej ma za zadanie włączać się do akcji ofensywnych, w reprezentacji jego gra opiera się głównie na zabezpieczeniu tyłów.

– Nie stanowi to dla mnie problemu, ponieważ najważniejszy jest zespół. Czuję się bardzo dobrze i pewnie. W momencie, kiedy przyjeżdżamy na zgrupowanie, kluczowe pozostaje to, jaką wizję ma trener i w jakiej widzi nas roli na boisku. W reprezentacji – nie ma co ukrywać – jestem ustawiony bardziej defensywnie, ale trzeba to zaakceptować i przede wszystkim pracować dla dobra drużyny – podkreślił defensywny pomocnik.

W niedzielę (13 października) Polacy zmierzą się z Macedonią Północną na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięstwo może zapewnić ekipie Jerzego Brzęczka awans na mistrzostwa Starego Kontynentu. Początek spotkania o godzinie 20:45.

Sport.RIRM

drukuj