fot. PAP/Piotr Nowak

Liga Europy. Bez goli w pierwszym starciu Legii z Atromitosem

Legia Warszawa, choć stwarzała okazje, nie zdołała zdobyć gola w pierwszym starciu z Atromitosem Ateny. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.


W pierwszej połowie, choć to Legia dyktowała warunki, nie stworzyła sobie za wielu okazji. Dwa uderzenia z dystansu: Arvydasa Novikovasa i Domagoja Antolicia wyłapał golkiper gości. Jeszcze w pierwszej połowie tylko raz Wojskowym udało się precyzyjnie dograć w szesnastkę. Dobrą okazję miał Sandro Kulenović, jednak jego próbę zablokowali obrońcy.

W drugiej połowie bliski trafienia był Novikovas. Pomocnik przymierzył z rzutu wolnego, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Po godzinie gry Litwin otrzymał podanie z prawej strony boiska. Pilnowany przez defensora nie zdołał trafić do siatki. Wojskowi nie zwalniali tempa. W kolejnej akcji środkiem przedarł się Luquinhas. Zagrał prostopadle, czego nie wykorzystał Kulenović.

Chwilę przed końcem gospodarze wreszcie wypracowali sytuację, która miała przesądzić o wygranej. Było w tym trochę przypadku. W końcu Walerian Gwilia znalazł Luquinhasa. Pomocnik miał sporo miejsca. Uderzył tak jak powinien. Nie przewidział tylko świetnej dyspozycji golkipera rywali. W doliczonym czasie gry swojej szansy szukał jeszcze Novikovas. Litwin ponownie przestrzelił, kiedy na podanie czekał ustawiony przed bramką Carlitos.

Skończyło się na 0:0. Rewanż 14 sierpnia.

* * *

Legia Warszawa – Atromitos Ateny 0:0

Legia: Radosław Majecki – Marko Vesović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha – Andre Martins, Domagoj Antolić, Walerian Gwilia, Luquinhas, Arvydas Novikovas – Sandro Kulenović (66’ Carlitos)

Atromitos: Balazs Megyeri – Alexandros Katranis, Dimitris Goutas, Tal Khila, Spyros Risvanis, Spyros Natsos – Madson, Javier Umbides (61’ Rosa Farley), Charis Charisis (73′ Roland Ugrai) – Apostolos Vellios, George Manoussos (84’ Talocha)

Żółte kartki: Charis Charisis, Apostolos Vellios, Madson, Dmitris Goutas (Atromitos)

Sport.RIRM

drukuj