El. MŚ 2018. Ważne rozstrzygnięcia w „polskiej grupie” – Dania dogoniła Czarnogórę, Armenia zrównała się punktami z Rumunią

Trzy punkty wywalczone dziś w Podgoricy mocno przybliżyły Polskę do przyszłorocznych mistrzostw świata. Po myśli biało-czerwonych zagrali ich grupowi rywale. Rumunia podzieliła się punktami z Danią (0:0), a Armenia pokonała przed własną publicznością Kazachstan 2:0.

Armenia – Kazachstan 2:0 (0:0)
Henrich Mchitarjan 73’ Aras Ozbiliz 75’

W pierwszym meczu 5. kolejki zmagań w grupie E Armenia pewnie pokonała na własnym boisku reprezentację Kazachstanu 2:0. Kilka dobrych sytuacji gospodarze wykreowali jeszcze przed przerwą, ale nie przełożyło się to na strzelone bramki. Po 45. minutach na tablicy świetlnej widniało 0:0.

Agresywna gra Kazachów w drugiej odsłonie sprawiła, że w 64. minucie Serhij Małyj zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Dziewięć minut później Henrich Mchitarjan uciekł obrońcy rywali i sprytnym uderzeniem z 11. metrów otworzył wynik spotkania. Chwilę później Aras Ozbiliz po dobrym podaniu Kamo Howhannisjana ustalił wynik pojedynku. Tym samym reprezentacja Armenii po raz drugi z rzędu wygrała na własnym terenie  i ma już 6 punktów w tabeli grupy E.

* * *

Rumunia – Dania 0:0

W meczu rozgrywanym w Kluż-Napoka Rumuni zremisowali z Duńczykami. Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny miały okazje do zdobycia gola. Najpierw z pięciu metrów pomylił się Claudiu Keseru, a później Christian Eriksen przegrał pojedynek sam na sam z Ciprianem Tatarusanu. Drugie 45 minut przebiegało pod dyktando gości, jednak z ich przewagi nic nie wynikało. Rumuni bardzo dobrze się bronili i próbowali wychodzić z kontratakami, ale i to nie przynosiło efektów. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Po pięciu kolejkach w grupie E pozycję lidera zajmuje Polska z 13 punktami na koncie. Druga jest Czarnogóra, która wraz z trzecią Danią ma siedem oczek. Dalej jest Rumunia (6), Armenia (6) oraz Kazachstan (2).