Ekstraklasa. Ruch zwyciężył i przełamał złą passę

Ruch Chorzów wygrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jarosław Niezgoda. Dla młodego napastnika było to już siódme trafienie w tym sezonie.

Pierwsza połowa pojedynku między Ruchem a Wisłą nie była wizytówką najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Krakowianie od początku chcieli przejąć inicjatywę, ale gospodarze nie dawali za wygraną. Gra toczyła się w środku pola. Jedyną okazją wartą odnotowania był celny strzał Zdenka Ondraska, którym napastnik Białej Gwiazdy nie mógł zaskoczyć Libora Hrdlicki.

Po zmianie stron mecz znacznie się ożywił. Już dwie minuty po wznowieniu rywalizacji Ruch zagroził bramce Łukasza Załuski. Świetnym podaniem popisał się Patryk Lipski, a strzał oddał Niezgoda. Wypożyczony z Legii Warszawa napastnik uderzył wprost w bramkarza Wisły. Chwilę później prowadzenie miejscowym mógł dać Piotr Ćwielong, ale na posterunku znów był Załuska.

W 54. minucie techniczny popis dał Kamil Mazek, jednak bramkarz Wisły bronił jak w transie. To była naprawdę dobra druga połowa. W odpowiedzi samotny rajd odbył Patryk Małecki. Pomocnik gości ruszył prawą stroną i oddał płaski strzał w stronę bramki miejscowych, z łatwością jednak interweniował Hrdlicka.

Po serii ostrzeżeń Niebiescy nareszcie zdobyli gola. W 80. minucie w pole karne centrował Martin Konczkowski. Alan Uryga wybił futbolówkę pod nogi Niezgody, a ten skierował ją do siatki obok zdezorientowanego rykoszetem Załuski. Warto zauważyć, że podopieczni Radosława Sobolewskiego po raz drugi z rzędu tracą gola po niefortunnym wyprowadzeniu piłki z obrony. Wisła próbowała zdobyć wyrównujące trafienie. Paweł Brożek znalazł się w wyśmienitej okazji, ale będąc pięć metrów przed bramką fatalnie przestrzelił.

Była to pierwsza i jedyna stuprocentowa okazja krakowskiego zespołu. Ruch zasłużenie wygrał i przełamał serię trzech porażek z rzędu. Wisła natomiast – jeśli chce zachować miejsce w grupie mistrzowskiej – musi liczyć na porażki drużyn z Kielc i Gdyni.