Polacy za granicą. Klich i Linetty przypomnieli sobie, jak się strzela

Jerzy Brzęczek może być zadowolony. Jego podopieczni znów błysnęli formą za granicą. Ważne gole dla swoich zespołów zdobyli Karol Linetty i Mateusz Klich – ten drugi przesądził o wygranej Leeds United.

Sampdoria Genua – Udinese Calcio 4:0 (1:0)
Fabio Quagliarella 33′(k.) 56′(k.) Karol Linetty 68′ Manolo Gabbiadini 78′

Zacznijmy jednak od Karola Linetty’ego. Były zawodnik Lecha Poznań swojej chwili doczekał się w 68. minucie, kiedy znakomicie pokazał się Riccardo Saponarze i pewnym, płaskim uderzeniem z ośmiu metrów nie dał żadnych szans Juanowi Musso. Dla defensywnego pomocnika było to drugie ligowe trafienie w obecnym sezonie, a szóste w karierze na boiskach Serie A.

Niespełna 24-letni piłkarz rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym, podobnie jak powracający do gry Bartosz Bereszyński. Na ostatnie pięć minut zameldował się z kolei Dawid Kownacki, który wszedł w miejsce bohatera meczu – Fabio Quagliarelli, autora dwóch goli i asysty.

***

Rotherham United – Leeds United 1:2 (1:0)
Semi Ajayi 28′ – Mateusz Klich 51′ 86′

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Mateusz Klich. Polak zdobył dwie bramki, odwrócił losy spotkania i zapewnił Leeds bardzo cenne trzy punkty. Najpierw w 51. minucie doprowadził do remisu, kiedy zachował zimną krew w zamieszaniu w polu karnym  rywali i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

W 86. minucie zawodnik Pawi ponownie wystąpił w roli głównej – przejął podanie Jacka Harrisona, wypracował sobie trochę wolnej przestrzeni i świetnym strzałem z trzynastu metrów tuż przy słupku pokonał golkipera gospodarzy. Dla naszego rodaka było to już siódme trafienie w bieżących rozgrywkach angielskiej Championship.

Ekipa Marcelo Bielsy, dzięki wygranej, umocniła się na pozycji lidera. W następnej kolejce zmierzy się na własnym terenie z najpoważniejszym konkurentem do gry w Premier League – Norwich City (2 lutego, sobota, godzina 18:30).