Premier League. Blind rzutem na taśmę ratuje United, remis na Upton Park

Po niezwykle emocjonującym widowisku Manchester United zremisował na Upton Park z tamtejszym West Hamem 1:1 (0:0) w meczu 24. kolejki angielskiej Premier League. W doliczonym czasie gry punkt piłkarzom Louisa van Gaala zapewnił Daley Blind.

To już drugi taki przypadek w bieżącym sezonie, kiedy defensywny pomocnik Czerwonych Diabłów zapewnił swojej drużynie remis w końcowych fragmentach meczu. Dzisiejszy podział punktów oznacza, że zawodnicy Louisa van Gaala spadli z trzeciego miejsce na czwarte w ligowych rozgrywkach. Do prowadzącej w stawce Chelsea Londyn tracą już dwanaście oczek.

West Ham v Manchester UnitedPierwsza część spotkania nie przyniosła bramek, choć kilkukrotnie to Młoty stawały przed szansą na objęcia prowadzenia. Podopieczni Sama Allardyce’a dłużej utrzymywali się przy piłce oraz zdecydowanie częściej gościli pod polem karnym rywali. Jednak w decydujących momentach brakowało im zimnej krwi lub odrobiny szczęścia. Na przeszkodzie londyńczykom do zdobycia gola stawał również David de Gea, który w widowiskowy sposób zatrzymywał strzały między innymi Ennera Valencii (dwukrotnie) czy Jamesa Tomkinsa. Z kolei Czerwone Diabły miały olbrzymie problemy z wydostaniem się z własnej połowy, rzadko zagrażając bramce strzeżonej przez Adriana. Do większego wysiłku zmusił go jedynie w 41. minucie, uderzeniem z dystansu, Angel Di Maria.

West Ham v Manchester UnitedWHU swoją przewagę na boisku udokumentował zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry. Wówczas zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Cheikhou Kouyate, który z kilku metrów mocnym strzałem z półobrotu pokonał bezradnie interweniującego Davida de Geę. Po szybko zdobytej bramce Młoty nieco spuściły z tonu i nie atakowały już z taką zawziętością. Próbowali to wykorzystać piłkarze Louisa van Gaala, ale poza marnej jakości próbami w wykonaniu Radamela Falcao oraz Adnana Januzaja, długo nie byli w stanie  skonstruować dobrej ofensywnej akcji. Dopiero w 84. minucie przed kapitalną szansą stanął Robin van Persie, jednak i on, mając przed sobą tylko Adriana, nie potrafił skierować futbolówki do siatki. Dwudziestokrotni mistrzowie Anglii walczyli jednak do końca i w efekcie zdołali doprowadzić do remisu, bowiem w doliczonym czasie gry niezwykle cenny punkt zapewnił swojej ekipie Daley Blind. Holender dopadł do bezpańskiej piłki, wybitej przez Carla Jenkinsona i mocnym uderzeniem z linii pola karnego zmusił do kapitulacji bramkarza rywali, ustalając tym samym wynik spotkania na 1:1.