Serie A. Fiorentina gromi Inter w meczu na szczycie, przeciętny występ Błaszczykowskiego

AFC Fiorentina pokonała na wyjeździe Inter Mediolan aż 4:1 w pojedynku lidera z wiceliderem włoskiej Serie A. Fiołki do zwycięstwa poprowadził Nikola Kalinić, który ustrzelił hattricka. Jedno trafienie dołożył Josip Ilicić, a honor Nerazzurrich uratował Mauro Icardi.

Inter vs FiorentinaGoście objęli prowadzenie na Giuzeppe Meazza już w 4. minucie, za sprawą Josipa Ilicicia, który wykorzystał rzut karny. Kolejne dwa ciosy w zaledwie cztery minuty wyprowadził Nikola Kalinić i mecz był już praktycznie rozstrzygnięty. Po przerwie do siatki trafił Mauro Icardi, który wlał nadzieję w serca kibiców. Ostatecznie zabił ją jednak Kalinić. Chorwat ustalił wynik na 4:1 i zapewnił swojej drużynie fotel lidera. 69 minut na boisku spędził Jakub Błaszczykowski, którego zmienił Nenad Tomović.

Torino FC vs US PalermoKolejne zwycięstwo odnotowało Torino (pełne 90. minut rozegrał Kamil Glik). Piłkarze ze stolicy Piemontu zaskakują formą na początku sezonu i plasują się na najniższym stopniu podium. W kratkę nadal gra AC Milan. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia przegrali właśnie trzecie spotkanie, co przy trzech zwycięstwach daje im dopiero 10. pozycję.