Ekstraklasa. Udany debiut Valdasa Ivanauskasa na ławce trenerskiej w Sosnowcu

Znakomity debiut w polskiej lidze zanotował nowy szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec Litwin Valdas Ivanauskas. Jego drużyna pokonała na własnym stadionie Miedź Legnica 3:1. Dwie bramki zdobył Szymon Pawłowski.

Praca Ivanauskasa w Sosnowcu nie zaczęła się zbyt dobrze. Już w 3. minucie Alexandre Cristovao sprokurował rzut karny, dzięki któremu na prowadzenie wyszli goście. Z „wapna” do siatki trafił jeden z najlepszych piłkarzy z Legnicy – Petteri Forsell.

Miejscowi szybko się otrząsnęli. Niecałe dziesięć minut później było już 1:1. Szymon Pawłowski z dużym spokojem przyjął futbolówkę po centrze Konrada Wrzesińskiego i bez problemu pokonał bezradnego Łukasza Sapelę. Pod koniec pierwszej części gry Wrzesiński ponownie popisał się dokładnym dośrodkowaniem, a całość wykończył nie kto inny jak Pawłowski.

Goście nie przegrywali wyżej tylko dlatego, że ratował ich Sapela. Golkipera Miedzi mógł pokonać Sebastian Milewski, a dobijać próbował Szymon Pawłowski. Ten nie dał się jednak zaskoczyć rywalom. Receptę na bramkarza gości w drugiej połowie znalazł jego kolega z zespołu. Fran Cruz interweniował niefortunnie przy rzucie rożnym, ustalając wynik meczu.

Zagłębie, dzięki kompletowi punktów, awansowało na czternaste miejsce w ligowej tabeli. Nad ostatnią Cracovią ma trzy oczka przewagi. Miedź pozostała na dwunastej pozycji.