Liga Mistrzów. Bayern wygrywa w Paryżu, ale odpada z rozgrywek. Chelsea w półfinale mimo porażki z Porto

Piłkarze Paris Saint-Germain oraz Chelsea Londyn zameldowali się w półfinale Ligi Mistrzów. Ekipa ze stolicy Francji wyeliminowała z rozgrywek obrońcę tytułu, Bayern Monachium, mimo porażki w rewanżowym starciu 0:1. W takich samych rozmiarach ulegli również „The Blues”, którzy musieli uznać wyższość FC Porto, ale obronili zaliczkę z pierwszego meczu.

Paris Saint-Germain – Bayern Monachium 0:1 (0:1)
Eric Maxim Choupo-Moting 41′

Wynik pierwszego meczu: 3:2
Awans: Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain, po wyjazdowej wygranej przed tygodniem 3:2, przystąpiło do rewanżu w bardzo dobrej sytuacji. Bayern Monachium potrzebował bowiem wygranej różnicą dwóch goli, aby myśleć o awansie do najlepszej „czwórki” rozgrywek.

Obrońcy tytułu pierwszy krok wykonali w 41. minucie, kiedy to Eric Maxim Choupo-Moting „poprawił” strzał Davida Alaby i uderzeniem głową z bliskiej odległości nie dał szans ofiarnie interweniującemu Keylorowi Navasowi.

Jak się później okazało, na więcej zespół Hansiego Flicka nie było już stać. Po zmianie stron mistrzowie Niemiec mieli spore problemy z wykreowaniem sobie dobrej, dogodnej sytuacji podbramkowej. Rzucał się w oczy brak po stronie „Bawarczyków” kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego.

Mistrzowie Francji z niecierpliwością wyczekiwali ostatniego gwizdka sędziego. Trzeba jednak przyznać, że sami poniekąd wpędzili się w kłopoty. Gdyby bowiem lepszą skutecznością wykazał się Neymar, losy dwumeczu zostałyby rozstrzygnięte już w pierwszej części gry. Wówczas Brazylijczyk nie tylko zmarnował sytuację sam na sam z Manuelem Neuerem, ale również dwukrotnie ostemplował bramkę rywali.

Ostatecznie skończyło się na skromnej wygranej Bayernu (1:0). Taki wynik pozwolił paryżanom zameldować się w półfinale Champions League. Ekipa z Allianz Arena nie powtórzy zatem sukcesu z sierpnia zeszłego roku w Lizbonie, gdzie w decydującym spotkaniu pokonała właśnie PSG.

Chelsea FC – FC Porto 0:1 (0:0)
Mehdi Taremi 90′

Wynik pierwszego meczu: 2:0
Awans: Chelsea FC

Dwubramkową zaliczkę z pierwszego starcia obroniła Chelsea FC, która na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli ponownie zmierzyła się z FC Porto. Drużyna Thomasa Tuchela nie pozwoliła „Smokom” na wiele, a jedynego gola straciła w 90. minucie, gdy fenomenalnym strzałem z przewrotki popisał się Mehdi Taremi.

„The Blues” swoją najlepszą szansę na gola mieli chwilę po przerwie. Wówczas Christian Pulisić – po centrze Bena Chilwella z lewej strony boiska – zamiast spokojnie skierować piłkę do pustej bramki, nie trafił w nią z najbliższej odległości.

Zespół z niebieskiej części Londynu awansował do najlepszej „czwórki” Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2014 roku. Wtedy to w dwumeczu okazał się gorszy od Atletico Madryt (0:0 i 1:3). Teraz w półfinale zagra z lepszym z pary Real Madryt – Liverpool FC.