Ekstraklasa. Biała Gwiazda wygrywa w Płocku

Wisła Płock przegrała na własnym terenie z Wisłą Kraków 1:2 w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Biała Gwiazda przerwała tym samym serię trzech ligowych meczów bez zwycięstwa. Obie bramki dla podopiecznych Macieja Stolarczyka zdobył Zdenek Ondrasek.

Spotkanie od początku było dość wyrównane. Walki i fauli nie brakowało. Już w 11. minucie przyjezdni prowadzili. Cezary Stefańczyk zbyt lekko wycofał piłkę do bramkarza. Thomas Daehne próbował naprawić błąd kolegi. Uprzedził go jednak Zdenek Ondrasek. Napastnik został powalony w polu karnym przez wychodzącego golkipera i sędzia bez zastanowienia wskazał na wapno. Chwilę później poszkodowany zdobył swojego jedenastego gola w tym sezonie.

Nafciarze nie chcieli się pogodzić z takim rezultatem. Ruszyli więc do ataku. Ricardinho świetnie zagrał do Nico Vareli. Ten przebiegł spory dystans, wbiegł w „szesnastkę”, ale w dobrej sytuacji nawet nie trafił w światło bramki. Płocczanie dalej próbowali doprowadzić do wyrównania. Tuż przed przerwą Dominik Furman podszedł do wykonania rzutu wolnego. Pomocnik wziął rozbieg i mocno uderzył z dystansu. Futbolówka zatrzymała się na spojeniu i ostatecznie do przerwy prowadzili goście.

W drugiej połowie błąd popełnił Vullnet Basha. Albańczyk stracił piłkę na rzecz Nico Vareli. Ten od razu zagrał do Giorgiego Merebaszwiliego, który przymierzył bez zastanowienia. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Biała Gwiazda szybko odpowiedziała. Dawid Kort posłał piłkę w pole karne. Igor Łasicki nie zdołał jej wybić, dzięki czemu w dobrej sytuacji znalazł się Zdenek Ondrasek. Snajper płaskim strzałem ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze próbowali odrobić straty. Krakowianie jednak bardzo skutecznie się bronili, nie dopuszczając do utraty drugiego gola.

Dzięki zwycięstwu Wisła Kraków awansowała na piąte miejsce w tabeli. Biała Gwiazda na swoim koncie ma uzbieranych dwadzieścia dziewięć punktów. Z kolei Nafciarze, z dziewiętnastoma oczkami, zachowali dwunastą lokatę.