Liga Mistrzów. Neymar i Mbappe w cieniu Roberto Firmino

PSG już doścignęło Liverpool, ale nie przewidziało, że to geniusz Roberto Firmino rozstrzygnie dzisiejsze widowisko. W doliczonym czasie gry Brazylijczyk ośmieszył defensywę mistrza Francji, przymierzył w kierunku dalszego słupka i po chwili mógł cieszyć się z wygranej swojego zespołu 3:2.

Oczy piłkarskich kibiców dziś były zwrócone na Anfield Road. Paris Saint-Germain od dawna celuje w wygranie Ligi Mistrzów. Liverpool był o krok od tego sukcesu przed rokiem, kiedy poległ w finale z Realem Madryt 1:3.

The Reds byli aktywni od pierwszych minut. Alphonse Areola uratował swój zespół, kiedy w polu karnym strzelał Virgil van Dijk. Po chwili swojej szansy szukał James Milner. Pomocnik uderzył zza szesnastki, ale na posterunku był golkiper PSG. Goście przetrwali trudne momenty. W drugim kwadransie mecz się wyrównał, ale… do czasu.

W 30. minucie Liverpool dopiął swego. Z lewej strony dośrodkował Andrew Robertson, a z bliska do siatki trafił niepilnowany Daniel Sturridge. Mistrzowie Francji próbowali się odgryźć, na czym skorzystali gospodarze. Georginio Wijnaldum urwał się obrońcom. Juan Bernat ratował się faulem. Sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił nieomylny James Milner.

Jeszcze przed przerwą do PSG uśmiechnął się los. Edinson Cavani nie trafił w futbolówkę, ta odbiła się od Robertsona i wylądowała na nodze Thomasa Meuniera. To była bramka kontaktowa, choć kontrowersje wzbudza pozycja spalona Cavaniego.

Wydawało się, że The Reds mają mecz pod kontrolą. Mogli nawet podwyższyć wynik, jednak w dobrej sytuacji pomylił się Daniel Sturridge. W 83. minucie miejscowi sami wyciągnęli rękę do mistrza Francji. Piłkę w środku boiska stracił Mohamed Salah. Z akcją ruszył Neymar, a wykończył Kylian Mbappe. Był remis, ale Liverpool liczył na więcej. W doliczonym czasie gry Roberto Firmino oszukał defensywę rywali i huknął nie do obrony. Chwilę później wicelider angielskiej Premier League był już pewny 3 punktów.

Teraz podopiecznych Juergena Kloppa czeka wyjazdowe starcie w Neapolu. Do Paryża przyjedzie Crvena Zvezda. Mecze 2. kolejki zaplanowano na 3 października.