fot. PAP/Łukasz Gągulski

Piłka nożna. Powrót Ekstraklasy możliwy pod koniec maja

Jest realna szansa na to, że jeszcze pod koniec maja rozgrywki wznowi piłkarska Ekstraklasa. Wcześniej odbędą się mecze Pucharu Polski.


Jak powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, brane są pod uwagę trzy terminy powrotu ligowych rozgrywek w Polsce. Chodzi o 24 i 31 maja lub 8 czerwca. Przed wznowieniem PKO BP Ekstraklasy mają zostać rozegrane jeszcze zaległe spotkania ćwierćfinałowe Totolotek Pucharu Polski.

– Jest szansa, że dokończymy Ekstraklasę i Puchar Polski. Ale teraz potrzebujemy cierpliwości. […] Zrobimy wszystko, by rozstrzygnięcia zapadły na boisku – podkreślił szef PZPN.

Oczywiście mecze będą odbywać się bez udziału publiczności. Ostateczne decyzje odnośnie najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju mają zapaść 11 maja.

Piłkarze prawdopodobnie już niebawem wznowią treningi w małych grupach. Po kilku dniach zajęcia będą przeprowadzane normalnie. Jak na razie nie wiadomo, czy zawodnicy będą musieli wcześniej poddać się izolacji.

Przypomnijmy, że PKO BP Ekstraklasę przerwano po 26. serii gier. Liderem tabeli jest Legia Warszawa, która o osiem punktów wyprzedza drugiego w stawce Piasta Gliwice. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery kolejki rundy zasadniczej oraz siedem w fazie finałowej.

Sport.RIRM

drukuj