fot. PAP/Adam Warżawa

Adam Nawałka stawia na młodych

Towarzyskim spotkaniem z Grecją piłkarze reprezentacji Polski zakończyli ostatnie w tym sezonie zgrupowanie kadry. Białoczerwoni, mimo kilku dogodnych okazji do zdobycia gola, bezbramkowo zremisowali z rywalami. Szansę gry otrzymało wielu młodych zawodników. Swoje umiejętności na boisku mogli zaprezentować m.in. Karol Linetty, Ariel Borysiuk czy Piotr Zieliński.


Przedostatnim tegorocznym sprawdzianem kadry Adama Nawałki był pojedynek o punkty z reprezentacją Gruzji. Spotkanie eliminacyjne zakończyło się wysoką wygraną biało–czerwonych, którzy coraz śmielej mogą myśleć o awansie na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy we Francji. Wczoraj Polacy bezbramkowo zremisowali z reprezentacją Grecji, a w wyjściowej jedenastce pojawiło się wielu młodych, perspektywicznych zawodników. Ze swojej postawy niezadowolony był Karol Linetty, który ma duże szanse, by jesienią wywalczyć miejsce w podstawowym składzie reprezentacji.

– Na pewno wyciągnę wnioski z tego, co robiłem źle. Teraz jadę zregenerować akumulatory, wypocząć. No i będę miał to w głowie, aby na obozie przygotowawczym poprawiać błędy – powiedział pomocnik Lecha Poznań.

Swoich młodszych kolegów chwalił Sebastian Mila, który od lat reprezentuje barwy narodowe.

– Mogę tylko powiedzieć, że są to super utalentowani młodzi ludzie, którzy w przyszłości będą prowadzić tę reprezentację. Jestem o tym przekonany. Myślę, że ich kariery są dopiero na samym początku, a prognozy są przed nimi naprawdę ogromne. Ja im mocno kibicuję i mocno ich wspieram – zaznaczył pomocnik reprezentacji Polski.

Jak podkreślił Arkadiusz Milik, w kadrze nie ma miejsca dla przypadkowych zawodników. Napastnik Ajaxu Amsterdam również docenił postawę młodych piłkarzy powołanych przez Adama Nawałkę.

– Na pewno wszyscy zawodnicy, którzy byli dzisiaj na boisku, w stu procentach zasłużyli na to, żeby tu być. Przypadkowych osób w kadrze nigdy nie było i nigdy nie będzie, dlatego każdy w stu procentach na to zasłużył. Jak wyszli, jak wypadli? Wy oceńcie – mówił młody napastnik Ajaxu Amsterdam.

Postawa młodych zawodników napawa optymizmem przed jesiennymi spotkaniami reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbędą się we Francji. 4 września biało–czerwoni zagrają na wyjeździe z Niemcami, trzy dni później podejmą u siebie Gibraltar.


Sport.RIRM/TV Trwam News

drukuj