Euro 2020. Hiszpania zatrzymana! Świetny mecz Polaków

Podopieczni Paulo Sousy zrealizowali swoje zapowiedzi. „Biało-Czerwoni” pokazali charakter i niespodziewanie zremisowali z Hiszpanią (1:1). Na bramkę Alvaro Moraty odpowiedział Robert Lewandowski. Polska wciąż ma szanse na awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy.

Polacy po nieudanym meczu ze Słowacją zapowiadali na konferencjach prasowych walkę z Hiszpanami. Słowa Jana Bednarka o polskiej husarii, które przyjęto z przymrużeniem oka, znalazły jednak swoje odzwierciedlenie w meczu rozgrywanym w Sewilli.

„Biało-Czerwoni” od pierwszej minuty naciskali na niespodziewających się tego rywali. Już w 2. minucie spotkania doszło do dużej kontrowersji. Piotr Zieliński wbiegł w pole karne i po kontakcie z Alvaro Moratą padł na murawę. Polacy domagali się rzutu karnego, jednak gwizdek Daniele Orsato milczał. W tej sytuacji nie interweniował również VAR.

W 25. minucie Gerard Moreno zszedł z prawej strony w pole karne i podał płasko na piąty metr. Niesamowitym wyczuciem czasu w tej sytuacji wykazał się Alvaro Morata, który minął obrońców i umieścił futbolówkę w siatce. Arbiter odgwizdał pozycję spaloną, ale po analizie VAR gol został uznany.

Polacy nie dawali za wygraną. Po ponad pół godzinie gry Robert Lewandowski dośrodkował na bliższy słupek w kierunku Karola Świderskiego. Ten wyprzedził bramkarza i dopadł do piłki. Przeniósł ją jednak nad poprzeczką.

Przed przerwą napastnik PAOK-u miał jeszcze jedną dobrą sytuację. Snajper minął rywala, po czym oddał strzał z 20 metrów. Uderzenie trafiło jednak w słupek, a dobitkę Roberta Lewandowskiego obronił Unai Simon.

Praca polskiej kadry przyniosła efekt w 54. minucie. Jakub Moder świetnie wyszedł spod pressingu rywali i podał do Mateusza Klicha. Pomocnik Leeds zagrał do Kamila Jóźwiaka, a ten zacentrował z pierwszej piłki. Robert Lewandowski świetnie odnalazł się w polu karnym i główką doprowadził do wyrównania.

Po wznowieniu gry Hiszpanie natychmiast przeszli do ataku. W polu karnym faulował Jakub Moder, za co podyktowany został rzut karny. Do wykonania „jedenastki” podszedł Gerard Moreno. Napastnik trafił w słupek, a dobitka Alvaro Moraty minęła bramkę.

W 84. minucie gospodarze mieli okazję do wyjścia na prowadzenie. Pablo Sarabia zgrał piłkę do niepilnowanego Alvaro Moraty. Wojciech Szczęsny przeczytał zamiary rywali i ofiarnie rzucił się pod nogi napastnika, blokując jego uderzenie. Do końca spotkania „Biało-Czerwoni” nie dali sobie już wyrwać remisu.

Podopieczni Paulo Sousy dzięki wywalczonemu punktowi wciąż są w grze o awans. Aby wyjść z grupy, Polacy muszą pokonać reprezentację Szwecji. Początek spotkania w środę (23 czerwca) o godz. 18.00.