Polacy za granicą. Dzień jak co dzień – Piątek z golem!

Dzień jak co dzień – tak w skrócie można opisać kolejny świetny występ Krzysztofa Piątka w obecnym sezonie. Reprezentant Polski po przejściu do Milanu nie przestaje strzelać, a w meczu z Empoli (3:0) zdobył swojego już osiemnastego gola w bieżących rozgrywkach Serie A.

AC Milan – Empoli FC 3:0 (0:0)
Krzysztof Piątek 49′ Franck Kessie 51′ Samuel Castillejo 67′

Bramka zdobyta przez Polaka miała bardzo duże znaczenie. Dała bowiem Milanowi w końcu przełamać defensywę rywala i chwilę po zmianie stron – prowadzenie. Była 49. minuta, kiedy Hakan Calhanoglu posłał płaskie podanie w kierunku Krzysztofa Piątka, a ten – na pełnej szybkości – mocnym uderzeniem z siedmiu metrów nie dał najmniejszych szans Bartłomiejowi Drągowskiemu.

Były snajper Genoi spędził na murawie 69 minut. Do tego czasu podopieczni Gennaro Gattuso zdołali zaaplikować Empoli jeszcze dwa kolejne trafienia i ostatecznie wygrać bardzo pewnie, 3:0. Dzięki kompletowi punktów Rossoneri umocnili się na czwartej (premiowanej grą w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów) pozycji w tabeli.

Wracając do naszego rodaka – strzelając swojego osiemnastego gola w obecnym sezonie Seria A, zbliżył się on na zaledwie jedno trafienie do będącego na czele wśród najskuteczniejszych piłkarzy całych rozgrywek, Portugalczyka Cristiano Ronaldo.