Polacy za granicą. Popis Milika i Zielińskiego

To był fantastyczny mecz w wykonaniu Polaków. Rozpoczął Piotr Zieliński. Później dwa gole dorzucił jeszcze Arkadiusz Milik. W meczu 25. kolejki Serie A SSC Napoli pokonało na wyjeździe Parmę 4:0.

Wszystko zaczęło się i skończyło na Piotrze Zielińskim. W. 19 minucie meczu pomocnik zagrał na skrzydło do Elseida Hysaja. Wbiegł w pole karne. Otrzymał podanie zwrotne i wykorzystał doskonałą okazję. Polak uderzył w kierunku dalszego słupka. Płaski strzał był nie do obrony.

Prawdziwe show w wykonaniu biało-czerwonych wciąż było przed nami. Jeszcze w pierwszej połowie sędzia podyktował rzut wolny dla SSC Napoli. Szczelny mur wydawał się nie do przejścia. A jednak, Arkadiusz Milik z 18 metrów uderzył płasko. Wszyscy zawodnicy Parmy podskoczyli, a futbolówka po raz drugi w tym spotkaniu wylądowała w siatce. Reprezentant Polski nie zamierzał zwalniać tempa. W 73. minucie przeciął podanie do Bruno Alvesa. Bez zastanowienia strzelił lewą nogą i podwyższył wynik na 3:0.

Rezultat ustaliło trafienie Adama Ounasa.

SSC Napoli jest wiceliderem włoskiej Serie A. Do liderującego Juventusu traci 13 punktów.