fot. Klaudia Berda/Warta Poznań

Ekstraklasa. Bartosz Wolny nowym prezesem Warty Poznań

Dotychczasowy wiceprezes Warty Poznań, Bartosz Wolny, został mianowany przez radę nadzorczą prezesem klubu ze stolicy Wielkopolski. Traktuję to jako zespołowy projekt. Przed nami sporo wyzwań, nie tylko sportowych – mówi nowy prezes „Zielonych”.


Bartosz Wolny trafił do Warty Poznań w dość niecodzienny sposób. Wiosną 2019 r. właściciel klubu, Bartłomiej Farjaszewski, skierował list do kibiców, w którym zachęcał ich do zaangażowania się w życie „Zielonych”.

„Wsparcie każdego z was jest dla nas ważne. Wiem, że bez niego nie będzie możliwe osiągnięcie tak wysokiej jakości, jaką chciałbym, żeby nasz klub reprezentował. Warta Poznań to wasz klub! Wspólnie zbudujmy nową jakość! Jestem otwarty na wasze konstruktywne uwagi” – napisał wtedy Bartłomiej Farjaszewski.

Na apel odpowiedział Bartosz Wolny. Po kilku miesiącach luźnej współpracy na początku 2020 roku dołączył do rady nadzorczej. Od października tego roku sprawował stanowisko wiceprezesa Warty Poznań. Dał się tam poznać jako osoba skuteczna w swoich działaniach. Jak wyjawił w informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie klubu właściciel „Zielonych”, Wolny „miał duży wpływ przy pracach nad strategią klubu oraz rozwojem naszej współpracy z partnerami biznesowymi i w ogóle światem biznesu”.

Nowy prezes ma 44 lata i zanim rozpoczął pracę w klubie zebrał ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości, doradztwie i współpracy z administracją publiczną.

„Traktuję to jako zespołowy projekt. Przed nami sporo wyzwań, nie tylko sportowych. Jesteśmy przecież w trakcie ciągłej zmiany, tworzymy swoisty start-up, który ma już ponad stuletnią historię. (…) Budujemy stabilny zespół sportowy, jednak jako klub mamy też ciekawą ofertę pozasportową. Mocno wierzę w to, że będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni nie tylko dla kibiców i mieszkańców, ale także dla biznesu. Sami tego jednak nie zrobimy i tu niezmiennie liczę na współpracę na wielu polach” – powiedział Bartosz Wolny.

Poprzedni prezes, Michał Wieczorek, który zajmował stanowisko od września 2018 roku, teraz został dyrektorem biura zarządu Warty Poznań.

Warta Poznań/Sport.RIRM

drukuj