Ekstraklasa. VAR zabrał dwa gole, Pogoń nie wygrała w Kielcach

Pogoń Szczecin długo prowadziła na wyjeździe w Kielcach. W końcówce widowiska losy spotkania odmienił Wato Arweladze, czym zapewnił Koronie cenny punkt w spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Była 20. minuta widowiska, kiedy Portowcy szybko wyszli z piłką z własnego pola karnego. Skrzydłem ruszył Zvonimir Kozulj. Zagrał do Adama Buksy, który z zimną krwią pokonał w pojedynku sam na sam Michała Miśkiewicza.

Pogoń poszła za ciosem. Iker Guarrotxena dostrzegł wbiegającego w szesnastkę Radosława Majewskiego. Pomocnik nie pomylił się i umieścił futbolówkę w siatce. Radość była jednak przedwczesna. Arbiter – przy pomocy VAR – podjął decyzję o anulowaniu trafienia.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Korona wreszcie przeprowadziła składną akcję. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę zgrywał Bartosz Rymaniak. Uderzył Maciej Górski, a tor lotu zmienił jeszcze Felicio Brown Forbes. Sędzia ponownie musiał liczyć na pomoc VAR i – tak jak poprzednim razem – nie uznał gola. Zawodnik gospodarzy był na spalonym.

Zaraz po zmianie stron Kamil Drygas podał do Adama Buksy. Płaski strzał końcówkami palców odbił Michał Miśkiewicz. Korona odgryzła się w 84. minucie. Z rzutu wolnego centrował Wato Arweladze. Nikt nie przeciął piłki, która ostatecznie zaskoczyła golkipera i wylądowała w siatce. Arbiter nie miał już żadnych wątpliwości. Było 1:1. Pogoń do końca walczyła o wygraną, ale przegrała wyścig z czasem.

Portowcy wciąż są punkt za Koroną w tabeli Lotto Ekstraklasy. Za tydzień złocisto-krwiści pojadą do Sosnowca. Pogoń czeka wyjazdowe starcie z Wisłą Kraków.