Serie A. Juventus nie do zatrzymania; Napoli traci dystans

Juventus Turyn zwyciężył w hicie kolejki z Interem Mediolan 2:0. Stara Dama kontynuuje passę siedemnastu ligowych spotkań bez porażki. Dystans do lidera traci SSC Napoli, które zremisowało na wyjeździe z ACF Fiorentiną 1:1. W „polskim” pojedynku Empoli z AS Romą (1:3) lepszy od Piotra Zielińskiego okazał się Wojciech Szczęsny.

W hitowym meczu 27. kolejki Serie A zmierzyły się dwie włoskie potęgi – Juventus Turyn i Inter Mediolan. Stara Dama pokonała Nerazzurrich 2:0 i przedłużyła serię ligowych spotkań bez porażki do siedemnastu. Pierwsza część gry nie Juventus-Interprzyniosła bramek, ale już dwie minuty po przerwie do siatki trafił Leonardo Bonucci. Defensor Juve trafił do siatki potężnym strzałem z powietrza po tym, jak błąd przy wybiciu piłki popełnił Danilo D’Ambrosio. Wynik w 84. minucie ustalił Alvaro Morata. Hiszpan pokonał Samira Handanovicia z rzutu karnego. Kapitalną passę notuje także Gianluigi Buffon. Doświadczony Włoch pobił swój osobisty rekord czasu bez straconego gola, który na chwilę obecną wynosi 746 minut.

Dystans do liderującego Juventusu stracili piłkarze Napoli. Azzurri przegrywali z Fiorentiną 0:1 już w 6. minucie, ale po zaledwie kilkudziesięciu sekundach do remisu doprowadził Gonzalo Higuain. Neapolitańczycy są już trzy oczka za Juve. Całe spotkanie na ławce rezerwowych Fiołków przesiedział Jakub Błaszczykowski.

Głęboki kryzys przeżywa Empoli FC. Drużyna Piotra Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego nie wygrała żadnego z ostatnich ośmiu meczów. Tym razem zbyt silna okazała się AS Roma, której barw broni Wojciech Szczęsny. Już w 5. minucie prowadzenie rzymianom dał Stephan El Shaarawy. Włoch fantastycznym strzałem z dystansu umieścił piłkę w bramce rywali. Kilkanaście minut później Wojciecha Szczęsnego pokonał jego kolega  z drużyny – Ervin Zukanović. Polski golkiper chciał wypiąstkować futbolówkę, ale ta odbiła się od obrońcy Romy i ugrzęzła w siatce. Prowadzenie uderzeniem zza pola karnego szybko odzyskał Miralem Pjanić, a wynik na 3:1 w 74. minucie ustalił El Shaarawy.

Empoli FC vs AS RomaEmpoli FC vs AS Roma

Całe spotkanie w barwach Torino z opaską kapitańską na ramieniu tradycyjnie rozegrał Kamil Glik. Polak zapisał się w protokole żółtą kartką, a Byki uległy na San Siro Milanowi 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla Rossonerich zdobył w 45. minucie Luca Antonelli, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym, wykonywanym przez Juraja Kuckę.

62 minuty na boisku spędził Paweł Wszołek. Hellas Werona przegrała na wyjeździe z Udinese Calcio 0:2, a polski skrzydłowy został zmieniony w 62. minucie. Szansy debiutu nadal nie otrzymał Dominik Furman.

Po 27. rozegranych kolejkach na pozycji lidera umocnił się Juventus Turyn, który o trzy punkty wyprzedza Napoli. Na trzecie miejsce awansowała z kolei Roma, dzięki szóstej wygranej z rzędu podopieczni Luciano Spallettiego wyprzedzają w tabeli lepszym bilansem goli Fiorentine. Piąty jest Inter, a na dwunastą lokatę spadło Torino.