Bundesliga. Festiwal bramek na Signal Iduna Park

W meczu 21. kolejki Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund wygrali przed własną publicznością z FSV Mainz 4:2 (0:1). Bramki dla gospodarzy strzelili: Neven Subotić, Marco Reus, PierreEmerick Aubameyang i Nuri Sahin. Goście odpowiedzieli trafieniami Elkina Soto oraz Yunusa Maliego.

Borussia Dortmund vs FSV Mainz 05Już w pierwszej minucie piłkarze Borussii Dortmund stracili bramkę. Roman Weidenfeller za słabo wypiąstkował piłkę, a błąd Niemca wykorzystał Elkin Soto. BVB chciało jak najszybciej wyrównać. Pierwszym, który mógł odrobić straty był  Marco Reus. Niemiec uderzył jednak w słupek. Nastepnie piłka dotarła do Shinji Kagawy, a strzał Japończyka fenomenalnie wybronił Stefanos Kapino. Kolejną groźną akcję strzałem zakończył Pierre-Emerick Aubameyang. Po uderzeniu snajpera gospodarzy znakomicie na rzut rożny piłkę sparował golkiper rywali. Po dwóch kwadransach Reus miał kolejną sytuację do zdobycia gola. Jego nieczysty strzał poleciał w trybuny. W 43. minucie Kagawa huknął z pierwszej piłki na bramkę Kapino. Strzał minimalnie niecelny. W ostatniej minucie pierwszej połowy Kevin Kampl uderzył z dystansu. Piłka po jego kopnięciu nie znalazła drogi do bramki gości.

Borussia Dortmund vs FSV Mainz 05Druga część spotkania przyniosła zdecydowanie więcej emocji. BVB atakowało, a Mainz się broniło. Przyniosło to skutek w 49. minucie. Neven Subotić wykończył centrę strzelając w lewy róg bramki gości. Kilka minut później Marco Reus strzelił bramkę dającą prowadzenie gospodarzom. Niemiec doszedł do prostopadłej piłki podawanej przez Kampla. Zespół z Signal Iduna Park nie cieszył się długo z prowadzenia, bowiem w 56. minucie do remisu doprowadził Yunus Mali. Turek w pojedynku sam na sam z Weidenfellerem pewnie skierowal piłkę do siatki. W 67. minucie Kagawa był bliski zdobycia bramki. Jego strzał jednak okazał się minimalnie niecelny. Cztery minuty później podopieczni Jurgena Kloppa ponownie wyszli na prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Aubameyang. Skrzydłowy BVB wykorzystał prostopadłe podanie od Reusa i uderzył obok bezradnie interweniującego Stefanosa Kapinosa. W 78. minucie Aubameyang strzelał z rzutu wolnego. Niedokładnie piłkę wybił Kapino, a Nuri Sahin trafił pierwszy raz w tym sezonie. Borussia mogła zdobyć piątą bramkę, ale Aubameyang zamiast strzelać niedokładnie podawał do kolegi z zespołu. Pod koniec spotkania goście mieli znakomitą okazję do zmniejszenia strat. Ja-Cheol Koo przegrał pojedynek sam na sam z Weidenfellerem. W doliczonym czasie gry Aubameyang miał szansę podwyższyć wynik. W pojedynku z Kapino okazał się słabszy od Greka.

Borussia zdobyła bardzo ważne trzy punkty. Awansowała na 14. lokatę i zrównała się punktami z dzisiejszym rywalem. W następnej kolejce BVB zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli VfB Stuttgart. Natomiast Mainz będzie gościć przedostatni SC Freiburg.