Euro 2016. Wspaniały mecz Polaków, awans na wyciągnięcie ręki!

Doskonała postawa w obronie pozwoliła Polakom na cenny remis z reprezentacją Niemiec w spotkaniu 2. kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw Europy. Biało-czerwoni są o krok od awansu do 1/8 finału. Po dwóch pojedynkach mają na swoim koncie 4 punkty – tyle samo, co aktualni mistrzowie świata.

„Gramy z Irlandią Północną – wszyscy drżą o wynik, gramy z mistrzami świata Niemcami – wszyscy liczą na zwycięstwo” – napisał dziś na Twitterze Zbigniew Boniek. „Jeszcze chwila i ogień” – dodał golkiper Artur Boruc. Czwartkowy wieczór miał dostarczyć polskim kibicom wielkich emocji. Naprzeciwko siebie stanęli pełni nadziei biało-czerwoni i mistrzowie świata – Niemcy.

Group C Germany vs Poland Group C Germany vs Poland

Podopieczni Joachima Loewa od pierwszych minut przystąpili do ataku. Aktywni byli zwłaszcza Julian Draxler i Jonas Hector, którzy regularnie straszyli zawodników Adama Nawałki na lewym skrzydle. Solidna i dobrze zorganizowana polska defensywa nie pozwalała mistrzom świata na wypracowanie stuprocentowej okazji bramkowej.

Group C Germany vs PolandSwoich szans szukali także Polacy. Niemieccy stoperzy nie zostawiali wiele miejsca Robertowi Lewandowskiemu, blokując jego strzały na bramkę Manuela Neuera. Biało-czerwoni unikali błędów w defensywie, a doskonałe spotkanie rozgrywał obrońca warszawskiej Legii Michał Pazdan.

Group C Germany vs PolandDrugą odsłonę piłkarze Adama Nawałki mogli rozpocząć od gola. Po centrze Kamila Grosickiego w stuprocentowej okazji znalazł się Arkadiusz Milik. Strzelec bramki w meczu z Irlandią Północną miał przed sobą tylko Manuela Neuera. Nie trafił jednak czysto w futbolówkę, a ta w nieznacznej odległości minęła słupek niemieckiej bramki. W 58. minucie – po faulu na Grześku Krychowiaku – uderzenie zamarkował Lewandowski, który piętką dograł do Milika. Płaski strzał zawodnika Ajaxu był jednak minimalnie niecelny.

To nie podopieczni Joachima Loewa, a Polacy byli bliżej wywalczenia upragnionego gola. Najpierw Jerome Boateng w ostatniej chwili zatrzymał Roberta Lewandowskiego. Następnie – po kolejnej centrze Kamil Grosickiego – w doskonałej okazji skiksował Arkadiusz Milik. W odpowiedzi do siatki Łukasza Fabiańskiego mogli trafić mistrzowie świata. Bramkarz Swansea City odbił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po strzale Mesuta Oezila.

Ostatnie minuty należały do Niemców, którzy niemal zamknęli biało-czerwonych na ich połowie. Wciąż dobrze spisywali się obrońcy, a rywale – nawet po stałych fragmentach gry – nie potrafili wypracować sobie stuprocentowej szansy.

Group C Germany vs PolandGdy arbiter gwizdnął po raz ostatni, biało-czerwoni mogli wznieść ręce w geście triumfu, ciesząc się z cennego punktu zdobytego w starciu z mistrzami świata. Po dwóch kolejkach zarówno Polacy, jak i Niemcy, mają na swoim koncie po cztery oczka. Sensacyjnym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie grupy C, w którym Irlandia Północna pokonała Ukrainę 2:0. [relacja]