Polacy za granicą. Dublet Mateusza Klicha!

Mateusz Klich bohaterem Leeds United! Defensywny pomocnik zdobył dwa gole, a jego drużyna rozbiła przed własną publicznością Middlesbrough FC 4:0. Reprezentant Polski ma trzy trafienia na koncie w obecnym sezonie Championship.

Można śmiało postawić tezę, że był to najlepszy występ Mateusza Klicha w bieżących rozgrywkach. Niecodziennie bowiem się zdarza, aby defensywny pomocnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w jednym meczu.

29-latek po raz pierwszy trafił do siatki rywali w końcówce pierwszej połowy. Wówczas uderzył z kilkunastu metrów, a futbolówka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i zaskoczyła golkipera gości.

W 74. minucie kadrowicz Jerzego Brzęczka ustalił wynik spotkania, tym razem popisując się fantastycznym strzałem zza pola karnego w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Aynsleya Pearsa. Dla Polaka był to trzeci gol w obecnym sezonie Championship.

Podopieczni Marcelo Bielsy – dzięki piątej ligowej wygranej z rzędu – wskoczyli na pierwszą pozycję w tabeli. W następnej kolejce Leeds zmierzy się na wyjeździe z drużyną Kamila Grabary – Huddersfield Town (7 grudnia, godzina 13:30).