fot. PAP/EPA

Euro 2020. Biało-czerwoni w grupie z Hiszpanią i Szwecją!

Reprezentacja Polski poznała rywali w fazie grupowej mistrzostw Europy 2020. Kadra Jerzego Brzęczka zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą turnieju barażowego. Biało-czerwoni będą rozgrywać mecze w Bilbao oraz Dublinie.


Polacy trafili do grupy E, gdzie spotkania będą rozgrywane w dwóch miastach: Bilbao oraz Dublinie. Los podopiecznym Jerzego Brzęczka przydzielił Hiszpanów i Szwedów, a także triumfator turnieju barażowego dywizji B. W nim o awans do Euro 2020 powalczą Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja oraz Irlandia.

I to właśnie z którąś z tych czterech drużyn biało-czerwoni zmierzą się w swoim pierwszym starciu na przyszłorocznej imprezie. To spotkanie odbędzie się 15 czerwca w Dublinie.

Pięć dni później nasza kadra uda się do Bilbao. W Kraju Basków Polacy zagrają z „La Furia Roja” na stadionie San Mames. Na koniec zmagań grupowych (24 czerwca) piłkarze Jerzego Brzęczka czeka konfrontacja z ekipą „Trzech Koron”, ponownie w stolicy Irlandii.

Bez wątpienia najciekawiej prezentuje się grupa F, do której trafiły Niemcy, Francja i Portugalia (trzej półfinaliści Euro 2016) oraz zwycięzca turnieju barażowego dywizji A (uwzględniając regulamin, będzie to Islandia, Bułgaria lub Węgry, bądź triumfator turnieju barażowego dywizji C, jeśli Rumunia wygra turniej barażowy dywizji A).

Przypomnijmy, że awans do 1/8 finału wywalczą zwycięzcy i wiceliderzy wszystkich sześciu grup, a także cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Impreza potrwa od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. Areną finału będzie stadion Wembley w Londynie.

***

Grupa A (Baku, Rzym): Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia

Grupa B (Kopenhaga, Sankt Petersburg): Belgia, Rosja, Dania, Finlandia

Grupa C (Amsterdam, Bukareszt): Ukraina, Holandia, Austria, Rumunia/Gruzja/Białoruś/Macedonia Północna/Kosowo

Grupa D (Glasgow, Londyn): Anglia, Chorwacja, Czechy, Norwegia/Serbia/Szkocja/Izrael

Grupa E (Bilbao, Dublin): Hiszpania, Polska, Szwecja, Bośnia i Hercegowina/Irlandia Północna/Słowacja/Irlandia

Grupa F (Budapeszt, Monachium): Niemcy, Francja, Portugalia, Islandia/Bułgaria/Węgry/Gruzja/Białoruś/Macedonia Północna/Kosowo

Sport.RIRM

drukuj