Polacy za granicą. Kownacki zapewnia Sampdorii awans w Pucharze Włoch; Fabiański broni karnego!

To był udany wieczór dla reprezentantów Polski występujących za granicą. Dawid Kownacki strzelił gola i jednocześnie zapewnił zwycięstwo Sampdorii w 1/16 finału Pucharu Włoch. Z bardzo dobrej strony wypadł również Łukasz Fabiański, który obronił rzut karny w wygranym przez jego West Ham United meczu z Cardiff City.

Takiego występu potrzebował Dawid Kownacki. Kapitan reprezentacji Polski U21 jest tylko rezerwowym w drużynie dowodzonej przez Marco Giampaoliego, przegrywając rywalizację w linii ataku z Fabio Quagliarellą oraz Gregoirem Defrelem. Dlatego tak ważne było to, aby nasz rodak wykorzystał we wtorek możliwość gry od pierwszego gwizdka sędziego, najlepiej wpisując się na listę strzelców. „Kownaś” doczekał się swego w 82. minucie, wychodząc do dośrodkowania Jakuba Jankto i uderzeniem głową pokonując wychodzącego z bramki Vanję Milinkovicia-Savicia.

Dla byłego zawodnika Lecha Poznań było to dopiero drugie trafienie w obecnym sezonie na wszystkich klubowych frontach. Jego Sampdoria ostatecznie wygrała ze Spal 2:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Włoch.

Błysnął również Łukasz Fabiański. Golkiper West Ham United obronił rzut karny wykonywany przez Joe Rallsa przy stanie 0:0 w 35. minucie spotkania z Cardiff City. Polak – w co trudno uwierzyć – po raz trzeci z rzędu zatrzymał uderzenie z jedenastu metrów w Premier League. Żaden bramkarz grający w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii nie może się pochwalić tak dobrą statystyką. Świetna postawa „Fabiana” między słupkami przyczyniła się w ostatecznym rozrachunku do kompletu punktów wywalczonych przez popularne Młoty (3:1).