Bundesliga. Borussia wygrywa trzeci mecz z rzędu

W meczu 22. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na Mercedes–Benz Arenie miejscowe VfB Stuttgart 3:2 (2:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Florian Klein i Georg Niedermeier. Po przeciwnej stronie boiska do siatki trafiali PierreEmerick Aubameyang, Ilkay Gundogan oraz Marco Reus.

Borussia od samego początku próbowała zdobyć gola. Pierwszy na bramkę VfB Stuttgart uderzył Kevin Kampl. Jego techniczną próbę na rzut rożny wybił Sven Ulreich. W 12. minucie niemiecki golkiper musiał interweniować po główce Nuriego Sahina. Po kwadransie piłkę do siatki miejscowych wbił Pierre-Emerick Aubameyang. Chorągiewka asystenta Deniza Aytekina powędrowała w górę, a od rzutu wolnego zaczęli zawodnicy Huuba Stevensa.

Po 25. minutach kibice gości mogli świętować zdobycie gola, którego autorem był Aubameyang. Asystował Shinji Kagawa, a wcześniej doskonałym podaniem obsłużył go Marco Reus. Wyrównanie padło po pół godzinie gry. Nuri Sahin faulował przeciwnika w polu karnym, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Florian Klein i płaskim, mocnym strzałem pokonał Romana Weidenfellera. Po utracie bramki BVB nie poddało się. Przyniosło to skutek w 39. minucie. Ilkay Gundogan wpadł w jedenastkę miejscowych i przymierzył tuż przy słupku bezradnego Ulreicha.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli gracze Juergena Kloppa. W 50. minucie Neven Subotić groźnie główkował po centrze z rzutu rożnego. Chwilę później dortmundczycy powinni podwyższyć wynik, ale strzał Kagawy na korner sparował Ulreich. BVB nie spieszyło się z rozgrywaniem piłki. Mając korzystny wynik, próbowali go dowieźć do końca, przy okazji nie dopuszczając VfB do własnej bramki.

Kwadrans przed końcem spotkania próbkę swoich możliwości pokazał Nuri Sahin. Strzał Turka zdołał zatrzymać golkiper miejscowych. Minutę przed końcem podstawowego czasu gry kropkę nad „i” postawił Marco Reus. Gwiazdor Borussii zabrał futbolówkę Timo Baumgartlowi i będąc sam na sam z bramkarzem Stuttgartu wpakował ją do siatki. W doliczonym czasie gry straty zmniejszył Georg Niedermeier, strzelając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Borussia po zwycięstwie nad Stuttgartem awansowała na 10. lokatę. Piłkarze Huuba Stevensa zamykają tabelę z 18 punktami. W następnym tygodniu BVB podejmie u siebie Schalke, natomiast Stuttgart pojedzie do Hanoweru.