Ekstraklasa. Zabrzanie urwali punkty Lechii

Zamykający ligową tabelę Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 1:1 w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze od 58. minuty grali w „dziesiątkę”, a punkt w końcówce spotkania uratował Bartosz Kopacz. Dla białozielonych trafił Aleksandar Kovacević.

Górnik nie wygrał w tym roku jeszcze ani jednego ligowego meczu, natomiast Lechia nie odniosła żadnego wyjazdowego zwycięstwa. Obie drużyny grały zatem o przełamanie niekorzystnych serii.

Sebastian Steblecki i Mario MalocaZarówno jedni, jak i drudzy nastawili się na nieco bardziej defensywną grę. Atakujący zabrzanie od razu mieli przy sobie kilku rywali, przez co nie potrafili przedostać się w szesnastkę gdańszczan. Piłkarze z Wybrzeża dogodną okazję stworzyli sobie w 21. minucie. W sytuacji sam na sam z Grzegorzem Kasprzikiem znalazł się Grzegorz Kuświk, ale snajper przyjezdnych przegrał ten pojedynek. Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Na boisku brakowało ciekawych akcji i dokładności z obu stron.

Dziesięć minut po wznowieniu gry do siatki trafił Aleksandar Kovacević. Serb, po trójkowej akcji z Kuświkiem i Michałem Chrapkiem, zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego, a futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku. Chwilę później czerwoną kartkę ujrzał Roman Gergel i gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę.

W 71. minucie przyjezdni powinni byli prowadzić już 2:0, jednak mający przed sobą jedynie bramkarza Flavio Paixao nie zdołał zakończyć akcji swojej drużyny celnym trafieniem. Podopieczni Jana Żurka długo mieli problemy z kreowaniem akcji i stworzeniem zagrożenia na połowie Lechii. Wyrównanie przyszło dopiero w 88. minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Bartosz Kopacz. W efekcie mecz zakończył się remisem 1:1.

Jan ¯urekRoman Gergel i Pawe³ Stolarski

Górnik Zabrze wciąż pozostaje bez wygranej w bieżącym roku i zamyka tabelę Ekstraklasy, ze stratą czterech oczek do miejsca gwarantującego utrzymanie. Lechia plasuje się natomiast na 9. lokacie i nadal ma duże szanse na grę w grupie mistrzowskiej.