Ligue 1. Arkadiusz Milik znów trafia! Olympique Marsylia z kolejnym zwycięstwem

Trzeciego gola na boiskach Ligue 1 w trwającym sezonie strzelił Arkadiusz Milik. Polak w ten sposób przyczynił się do kolejnej wygranej Olympique Marsylia, który pokonał na własnym stadionie Stade Brest 3:1.

Olympique Marsylia – Stade Brest 3:1 (1:0)
Arkadiusz Milik 45′ Florian Thauvin 88′ Michael Cuisance 90′ – Lillian Brassier 71′

Wychowanek Rozwoju Katowice błysnął formą w 45. minucie spotkania. Wówczas zgarnął futbolówkę na dwudziestym metrze, podbiegł z nią pod linię pola karnego rywali i ładnym, mierzonym uderzeniem w kierunku dalszego słupka wyprowadził zespół Jorge Sampaoliego na prowadzenie.

Tym samym Arkadiusz Milik strzelił trzeciego gola w obecnej kampanii Ligue 1. Dokonał tego w sześciu występach. Na swoim koncie ma również jedno trafienie w Pucharze Francji.

Reprezentant Polski przebywał na boisku do 84. minuty, a jego drużyna pokonała Stade Brest 3:1, zdobywając dwie bramki w ostatnich minutach meczu za sprawą Floriana Thauvina oraz Michaela Cuisance’a.

Olympique Marsylia, dzięki drugiej ligowej wygranej z rzędu, awansował na piąte miejsce w tabeli – premiowane grą w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Do czwartego AS Monaco traci jednak aż jedenaście punktów, a do zakończenia sezonu pozostało już tylko dziewięć kolejek.