Manchester City nowym liderem Premier League!

Manchester City pokonał na Goodison Park Everton 3:2 w meczu 37. kolejki angielskiej Premier League i awansował na pozycję lidera, kosztem Liverpoolu. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch bramek – Edin Dzeko.

Mimo początkowej przewagi podopiecznych Manuela Pellegirniego, to „The Toffees” otworzyli wynik meczu. W 11. minucie cudownym technicznym strzałem w samo okienko bramki popisał się Ross Barkley.

Gospodarze prowadzenie utrzymali tylko przez dziesięć minut, ponieważ w 21. minucie do wyrównania doprowadził Sergio Agüero. Argentyńczyk otrzymał podanie od Yaya Toure, wpadł pole karne i strzałem w krótki róg pokonał Tima Howarda.

W dalszych fragmentach meczu gra się nieco zaostrzyła. Boisko z powodu urazu musiał opuścić Agüero. W 28. minucie spotkania napastnika „The Citizens” zastąpił Fernandinho.

Zawodnicy z niebieskiej części Manchesteru udowodnili, że potrafią grać bez swojego lidera. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy City objęło prowadzenie. Z prawego skrzydła dośrodkowywał James Milner, a głową z kilkunastu metrów celnie strzelił Edin Dzeko.

Ten sam zawodnik chwilę później ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał zagranie Samira Nasriego. To było już czternaste trafienie Bośniaka w obecnym sezonie.

Piłkarze Evertonu, mimo straty trzech goli, nadal walczyli choćby o jeden punkt. W końcu w 66. minucie podopieczni Roberto Martineza zdobyli kontaktowego gola, a jego autorem był Romelu Lukaku. Reprezentant Belgii wykorzystał centrę Leightona Bainesa i strzałem głową umieścił piłkę w siatce rywali. Pomimo starań ze strony gospodarzy, nie udało im się już doprowadzić do wyrównania. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną gości 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu ekipa Manchesteru City zdobyła niezwykle ważne trzy punkty i zrównała się w tabeli Premier League z drużyną Liverpoolu. „The Reeds” mogą jednak odzyskać trzypunktową przewagę, jeśli w poniedziałek wieczorem pokonają na wyjeździe Crystal Palace.

Everton – Manchester City 2:3
Barkley 11’ Lukaku 66’ – Agüero 21’ Dzeko 43’ 48’

Everton: Howard – Stones, Jagielka (Deulofeu 67’), Alcaraz – Coleman, McCarthy, Osman (McGeady 83’), Baines – Naismith, Lukaku, Barkley

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Milner, Garcia, Toure (Kolarov 66’), Nasri (Silva 74’) – Dzeko, Agüero (Fernandinho 28’)