PGNiG Superliga. Bez niespodzianek w półfinałach

Vive Targi Kielce oraz Orlen Wisła Płock zgodnie z przewidywaniami wygrały pierwsze mecze półfinałowe polskiej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Oba kluby wykonały pierwszy krok w kierunku awansu do finału rozgrywek. Rywalizacja w 1/2 finału toczy się do trzech zwycięstw.

Vive na własnym parkiecie podejmowało Azoty Puławy i było zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Kielczanie rozpoczęli mecz od uważnej obrony i dobrej skuteczności w ataku. Po 13 minutach gry miejscowi prowadzili już 8:3. Gospodarze kontrolowani przebieg wydarzeń na boisku i systematycznie powiększali swoją przewagę. Do przerwy Vive wygrywało 15:8.

Na początku drugiej połowy skuteczniej zaczęli grać szczypiorniści Azotów, którzy w kilka minut byli w stanie rzucić rywalom osiem bramek. Vive nie pozostawało jednak dłużne i również celnie rzucało do bramki przeciwnika. Kwadrans przed końcem spotkania kielczanie prowadzili już 28:18 i tylko niepoprawni optymiści wierzyli, iż goście będą w stanie odwrócić losy tego pojedynku. Cud się nie zdarzył, gospodarze jeszcze powiększyli swoją przewagę i ostatecznie wygrali 39:26. W rywalizacji tej pary 1-0 prowadzi Vive. Kolejne starcie tych drużyn jutro o godzinie 17 w Kielcach.

Orlen Wisła Płock mierzyła się u siebie z Górnikiem Zabrze i mało kto wierzył w możliwość zwycięstwa ekipy ze Śląska. Duże było zdziwienie kibiców, gdy po kilku minutach goście prowadzili już 6:3. Ten rezultat podziałał niczym zimny prysznic na głowę Nafciarzy, którzy ruszyli do odrabiania strat. Zabrzanie zacięli się w ataku, co skrzętnie wykorzystali rywale, obejmując prowadzenie 8:7. Wiślacy złapali wiatr w żagle i powiększyli swoją przewagę do czterech bramek (13:9). Do przerwy Górnik nie zdołał zniwelować straty i po 30 minutach spotkania płocczanie wygrywali 19:15.

Na drugą połowę gospodarze desygnowali do gry nowego bramkarza, co poskutkowało poprawą skuteczności w defensywie. Nafciarze dobrze radzili sobie w ataku i wyszli na prowadzenie 21:15. Goście mieli duże problemy z wykańczaniem akcji i popełniali dużo błędów, co skrzętnie wykorzystywali Nafciarze. Ostatecznie Orlen Wisła Płock ograła Górnika Zabrze 38:26 i rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1-0. Druga konfrontacja tych zespołów jutro o godzinie 20 w Płocku.