Piłka ręczna. Minimalna porażka z Hiszpanią w ostatnim występie Polaków podczas ME 2022

Polscy szczypiorniści ulegli Hiszpanom 27:28 w swoim ostatnim występie podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni kończą udział w imprezie na drugiej fazie, zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie z dorobkiem 1 punktu.

Trener Patryk Rombel już przed meczem z Hiszpanią miał spory problem kadrowy, związany z dodatnimi wynikami testów na obecność koronawirusa wśród swoich zawodników. Z tego powodu kilku graczy nie mogło wybiec na parkiet w starciu z faworyzowanym zespołem z Półwyspu Iberyjskiego.

Hiszpanie od pierwszej minuty starali się wypracować kilkubramkową przewagę i swój cel osiągnęli. Selekcjoner Rombel wziął czas, aby udzielić kilku rad naszym reprezentantom. Wskazówki przyniosły efekt – od wyniku 2:6 Polacy doprowadzili do remisu 8:8. Gra się wyrównała, a przeciwnicy nie potrafili odskoczyć na więcej niż jedno trafienie. Pierwsze 30 minut zakończyło się wygraną graczy z Półwyspu Iberyjskiego 14:13.

Hiszpańskim szczypiornistom na początku drugiej połowy udało się powiększyć przewagę nad Polakami do trzech bramek (19:16). Biało-czerwoni próbowali zniwelować straty, ale nie byli w stanie nawet doprowadzić do remisu. Zbliżały się decydujące minuty, a rywale nadal utrzymywali przewagę. Przy stanie 27:25 dla Hiszpanów Patryk Rombel zdecydował się na wycofanie bramkarza w ataku i granie na 7 graczy w polu. Polacy doszli zespół z Półwyspu Iberyjskiego na jedno trafienie (27:28) i mogli nawet doprowadzić do wyrównania, jednak znakomitymi paradami popisał się bramkarz drużyny przeciwnej, który obronił rzuty Arkadiusza Moryto i Jana Czuwary.

Biało-czerwoni kończą mistrzostwa Europy na 12 pozycji. W drugiej fazie zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie, gromadząc 1 punkt. Hiszpanie zapewnili sobie awans do półfinałów czempionatu Starego Kontynentu.