PGNiG Superliga. Azoty Puławy uzupełniły stawkę półfinalistów.

Szczypiorniści Azotów Puławy pokonali 30:23 Pogoń Szczecin w trzecim meczu ćwierćfinałowym polskiej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Zespół z województwa lubelskiego pokonał w rywalizacji do dwóch wygranych swoich przeciwników 2-1 i awansował do półfinału rozgrywek.

Konfrontacja Pogoni z Azotami w 1/4 finału fazy play-off była niezwykle zacięta i emocjonująca. Szczecinianie wygrali pierwszy mecz bardzo wysoko, aż 35:24. Zawodnicy z Puław w spotkaniu numer dwa szczęśliwie triumfowali po dogrywce 32:30. W trzecim starciu tych ekip trudno było wytypować faworyta. Przewagę własnego parkietu posiadali szczypiorniści Pogoni.

Początek dzisiejszego pojedynku zwiastował wyrównaną rywalizację. Po 9 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Od tego momentu skuteczniej w ataku zaczęli grać goście, którzy wypracowali kilkubramkową przewagę. Taki stan rzeczy trwał do końca pierwszej połowy meczu. Azoty schodziły na przerwę przy prowadzeniu 15:11.

Na początku drugiej części gry puławianie szybko rzucili trzy bramki, nie tracąc żadnej. Pogoń nie potrafiła zniwelować dystansu, dzielącego ich od rywali. Przyjezdni skutecznie grali w ataku i powiększyli swoją przewagę jeszcze bardziej. Ostatecznie Azoty Puławy pokonały na wyjeździe Pogoń Szczecin 30:23 i awansowały do półfinałów PGNiG Superligi. Wcześniej do tej fazy rozgrywek zakwalifikowały się również: Vive Kielce, Orlen Wisła Płock oraz Górnik Zabrze.

Gaz-System Pogoń Szczecin  –  Azoty Puławy 23:30 (11:15)

Gaz-System Pogoń: Matkowski, Stojković – Bruna, Biały, Wardziński, Gierak, Krupa, Jedziniak, Statkiewicz, Marković, Konitz, Zaremba, Zydroń, Walczak.

KS Azoty: Bogdanov, Rasimas, Stęczniewski – Ćwikliński, Tylutki, Łyżwa, Kus, Skrabania, Tarabochia, Babicz, Przybylski, Grzelak, Masłowski, Krajewski, Sobol.