Chelsea na kolanach w Londynie! Simeone wprowadza Atletico do finału!

Atletico Madryt pokonało w Londynie Chelsea 3:1 i awansowało do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Na gola Torresa goście odpowiedzieli trafieniami Adriana Lopeza, Diego Costy i Arda Turana. Rywalem Los Rojiblancos 24 maja w Lizbonie będą zawodnicy Realu Madryt.

Spotkanie na Stamford Bridge od początku toczyło się w szybkim tempie. Lekką przewagę mieli goście, którzy bliscy prowadzenia byli już w 5. minucie. Futbolówkę w pole karne Chelsea wrzucał Koke. Źle tor lotu piłki obliczył Mark Schwarzer, a ta zatrzymała się ostatecznie na poprzeczce. Po pierwszym kwadransie pod bramkę Atletico przedarli się The Blues. Faul na Ramiresie zakończył się niecelnym strzałem Williana z rzutu wolnego. W 23. minucie efektowną przewrotką popisał się David Luiz. Strzał Brazylijczyka okazał się jednak niecelny. Po pół godzinie gry na Stamford Bridge zobaczyliśmy pierwsze bramki. W prawym narożniku boiska szarżował Willian. Piłka znalazła się pod nogami Azpilicuety, który płaskim dośrodkowaniem wyłożył ją Torresowi. Hiszpan uderzył bez namysłu. Futbolówka odbiła się jeszcze od Mirandy i minęła bezradnego Courtois. 1:0 dla Chelsea! Na odpowiedź podopiecznych Diego Simeone nie musieliśmy długo czekać. Tuż przed przerwą bramkę do szatni zdobył Adrian Lopez. Po krosowym podaniu Tiago, piłkę spod linii końcowej zgrał Juanfran, a w siatce umieścił ją stojący przy słupku hiszpański napastnik Los Rojiblancos.

Drugą odsłonę od stuprocentowej okazji rozpoczęli goście. Arda Turan wykorzystał nieporadność angielskich obrońców i stanął oko w oko ze Schwarzerem. Górą w tym pojedynku okazał się australijski golkiper Chelsea. W 54. minucie Jose Mourinho zdecydował się na pierwszą zmianę. W miejsce Cole’a na murawie zameldował się Samuel Eto’o. Po chwili Kameruńczyk sprokurował rzut karny dla Atletico, faulując w szesnastce Diego Coste. Poszkodowany długo ustawiał sobie piłkę na jedenastym metrze, za co arbiter ukarał go żółtą kartką. Po chwili podszedł do futbolówki i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Schwarzerowi. Wspaniałą okazję na wyrównanie The Blues mieli w 64. minucie. Po dośrodkowaniu Williana w słupek trafił David Luiz. Mourinho postawił wszystko na jedną kartę, na boisku pojawił się Demba Ba i Andre Schuerrle. Wbrew oczekiwaniom londyńskich kibiców, trzeciego gola zdołali zdobyć Los Rojiblancos. Po kolejnym krosowym podaniu i dośrodkowaniu Juanfrana najpierw w poprzeczkę trafił Turan. Piłka powróciła pod nogi Turka, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce. W 77. minucie kolejną okazję mieli goście. Na pozycji sam na sam znalazł się Filipe Luis, jednak jego strzał zdołał obronić Mark Schwarzer. W doliczonym czasie gry szansę na zmniejszenie przewagi miał Hazard. Belg stanął oko w oko ze swoim rodakiem. Górą okazał się Thibaut Courtois.

Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu, w finale znaleźli się piłkarze Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone mają w tym sezonie szansę na jeszcze jedno trofeum. Na finiszu Primera Division zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając Real Madryt i Barcelonę.

Chelsea Londyn – Atletico Madryt 1:3 (1:1)
F. Torres 36’ – A. Lopez 44’ D. Costa 60’ (k.) A. Turan 72’
Chelsea: Schwarzer – Ivanović, Cahill, Terry, Cole (54’ Eto’o) – Ramires, Luiz – Willian (77’ Schuerrle), Hazard, Azpilicueta – Torres (67’ Ba)
Atletico: Courtois – Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis – Koke, Tiago, Suarez, Turan (83’ Rodriguez) – Costa (76’ Sosa), Adrian (66’ Garcia)

Pierwszy mecz: 0:0 Awans: Atletico Madryt