Ekstraklasa. Trwa znakomita wyjazdowa seria Zagłębia

Trzy zwycięstwa, dwa remisy i zero porażek – to wyjazdowy bilans piłkarzy Zagłębia Lubin w bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy. W spotkaniu inaugurującym 11. kolejkę rozgrywek Miedziowi pokonali w Chorzowie miejscowy Ruch 2:1.

Ruch w starciu z Miedziowymi liczył na przełamanie. Niebiescy przegrali dwa ligowe pojedynki z rzędu. Zagłębie w ostatnim spotkaniu wyjazdowym wywalczyło komplet punktów. Zwycięstwo nad Legią 3:2 zagwarantowały mu gole Jarosława Jacha, Krzysztofa Janusa i samobójcze trafienie Michała Pazdana.

Piotr Æwielong Krzysztof JanusGoście zaskoczyli rywali bardzo szybko, bo już w 3. minucie. Z prawej strony boiska dośrodkował Krzysztof Janus, a skuteczną główką popisał się Łukasz Janoszka. Na odpowiedź Ruchu nie czekaliśmy długo. W 8. minucie Łukasz Surma zagrał na wolne pole do Jarosława Niezgody, który z okolic pola karnego strzelił przy krótkim słupku, doprowadzając do wyrównania.

W 17. minucie po raz kolejny groźnie główkował Janoszka, ale tym razem Kamil Lech nie dał się pokonać. Kilka chwil później sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Z około 25 metrów uderzał Patryk Lipski, lecz minimalnie spudłował. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie, jednak rezultat remisowy mógł satysfakcjonować jedynie plasujących się w dolnej części tabeli gospodarzy.

Dwie minuty po wznowieniu gry Michal Papadopulos skierował piłkę do siatki chorzowian. Arbiter nie uznał jednak gola, twierdząc, że Czech faulował. Chwilę później Jakub Tosik nie trafił do siatki z kilku metrów po zagraniu Adriana Rakowskiego. Na początku drugiej połowy inicjatywa należała do Zagłębia.

£uksz Moneta Dorde CotraW 62. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Miedziowych po zagraniu ręką Piotra Ćwielonga. Jedenastkę na drugiego gola dla gości zamienił Krzysztof Janus. W 71. minucie z kilku metrów strzelał Jakub Arak. Refleksem wykazał się tym razem Martin Polacek, który odbił futbolówkę. Gospodarze osiągnęli przewagę, ale nie potrafili zaskoczyć defensorów Zagłębia. Lubinianie próbowali odgryzać się strzałami zza szesnastego metra. Bez powodzenia uderzali Arkadiusz Woźniak i Krzysztof Janus. W ostatnich minutach Ruch szukał jeszcze okazji do wyrównania, ale bez efektów.

Zagłębie, dzięki dzisiejszej wygranej, ma na koncie dwadzieścia punktów i awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Ruch z dorobkiem jedenastu oczek plasuje się na dziesiątej pozycji.