Ekstraklasa. Zwycięstwo Lecha w końcówce

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1 w meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzom dał Piotr Grzelczak. Na jego gola odpowiedzieli w drugiej połowie spotkania Maciej Gajos i Maciej Makuszewski.

Coraz lepiej spisujący się pod wodzą Nenada Bjelicy piłkarze z Wielkopolski przyjechali na Lubelszczyznę z zadaniem zdobycia kompletu punktów. Wbrew przedsezonowym oczekiwaniom nie było to jednak łatwe zadanie, ponieważ podopieczni Andrzeja Rybarskiego pozostawali niepokonani od trzech kolejek.

Grzegorz Piesio Tomasz KêdzioraPoczątek meczu stał pod znakiem wyrównanej gry. Jako pierwsi swoją okazję wykorzystali jednak gospodarze. Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Danielewicz, a stojący przy krótkim słupku Piotr Grzelczak zamienił centrę na gola. W 20. minucie bliski szczęścia był Maciej Makuszewski, ale skrzydłowy Kolejorza w sytuacji sam na sam z Sergiuszem Prusakiem trafił w słupek. W końcówce pierwszej części spotkania szansę na powiększenie dorobku miał Grzelczak. Zawodnik Górnika minął Matusa Putnocky’ego tuż przed polem karnym i przebiegł kilka metrów z futbolówką przy nodze, jednak nie zdołał skierować jej w światło bramki.

Sergiusz Prusak Maciej MakuszewskiPo przerwie dobrą sytuację zmarnował rezerwowy Maciej Gajos, który przymierzył w trybuny z zaledwie siedmiu metrów. Pomocnik poznaniaków szybko się zrehabilitował i w 70. minucie celną główką po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego doprowadził do remisu. W końcówce komplet punktów piłkarzom Bjelicy zapewnił Makuszewski, popisując się efektownym lobem nad stojącym daleko od własnej bramki Sergiuszem Prusakiem. Poznaniacy mogli zatem wracać do domu z podniesionymi głowami.

Lech z piętnastoma oczkami na koncie zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Górnik ma natomiast pięć punktów mniej od swoich dzisiejszych rywali i plasuje się na trzynastej lokacie.